1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Src belgesi hk.

Konusu 'Trafik Yönetimi ve Kontrolü' forumundadır ve mehmetgursoz tarafından 27 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. mehmetgursoz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  2931
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar herkese iyi çalışmalar.

  Bi müşavirlik firmasında uzmanlık yapıyorum. Firmamda 6 tane moto kurye elemanı mevcut. ve şehir içinde evrak taşımacılığı yapıyorlar.

  Bu motorsikletli kurye elemanlarına SRC belgesi aldırmama gerek varmı?
  Karayolları yönetmeliğinde buna uygun birşey bulamadım.

  Konunun geçtiği bir yönetmelik bir madde varmı?
 2. Coşkun Muti İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  103042
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Sosyal Güvenlik Kurumu
  Merhabalar,
  Bildiğim kadarıyla, Ticari Araç Kullanım Belgesi ( SRC Belgesi ) uluslararası ve şehirlerarası yolcu ve yük taşımacılığı yapan kamyon , kamyonet , otobüs ve minibüs gibi ticari araç kullanan şoförlerin Mesleki Yeterlilik Belgesi 'dir. Motosiklet için gerekli değildir. Motor hacmine göre A1 veya A2 sürücü lisansı olması zorunludur.
 3. mehmetgursoz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  2931
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  O kadar çok uzman arkadaşım var ki sanki hepsi ikiye bölünmüş bazıları gerekli bazıları gerekmez diyor ama bunu yönetmelikte bulamıyorum :)