1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Stajyer öğrencilerin temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Konusu 'İşletmelerde Eğitim ve İletişim' forumundadır ve Wellcometoend tarafından 30 Mart 2017 başlatılmıştır.

 1. Wellcometoend İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhabalar. Bir kamu üniversitesinde iş güvenliği uzmanı olarak çalışmaktayım. Üniversitemizde her yıl binler öğrenci yaz stajına gitmektedir. Öğrenciler staj başvurusu yaparken işveren temel iş güvenliği eğitimi almayan öğrencileri staj başvurusu geri çevirmektetir. Bu öğrencilerin sgk primlerini üniversitemiz yatırdığı için , biz bu öğrencileri temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimini binbir güçleklerle vermeye çalışlıyoruz.

  Sormak İstediğim ?

  Biz üniversitemizde bu öğrenciler için seçmeli Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Dersini müfredatlara koyup bu dersi bütün öğrencilerimize aldırmak istiyoruz.(Toplam Ders Saati 30 saati geçiyor )

  Bu şekilde yaptığımızda staja başvuran öğrencilerimize işverenler problem çıkarır mı?
  Kanunen gecerliliği ve ya sakıncası nedir ?

  İlginiz için şimdiden teşekkür ederim ..
 2. gulistanbuturak İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  bende bir kamu hastanesinde çalışıyorum. ve benim içinde çok büyük bir sıkıntı bu durum. Stajyer öğrencilerin okullarından istiyoruz vermiyorlar. bizde kısaca vermeye çalışıyoruz. çözüm bulur iseniz benimlede paylaşıırsanız çok sevinirim. kolay gelsin.