1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Stajyerler hk.

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Coşkun CİHAN tarafından 14 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

 1. Coşkun CİHAN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  113014
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Ceva Lojistik
  Merhaba Arkadaşlar;

  İşkurun işyerine göndermiş bulunduğu 6 ay staj yapacak olan stajyerler bulunmaktadır. Fakat bu stajyerler iş öğrenmek için üretim içinde çalışmaktadır. Ancak ''ÇOCUK VE GENÇ İŞÇİLERİN ÇALIŞTIRILMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK'' e göre 18 yaşını tamamlamamış genç işçilerin gürültülü ortamlarda çalıştırılamaz demektedir. Üretim alanı içindede gürültü yüksek olmasından dolayı ve stajyerlerin 18 yaşından küçük olmasından dolayı çalışması uygun değildir. Tek takıldığım nokta stajyerler işçi değil ve bu arkadaşlar nasıl staj yapacak. Stajyerler ile ilgili bir yönetmelik veya uygulama var mı. Fikirlerinizi paylaşırmısınız. Teşekkür ederim.
 2. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2004/04/20040406.htm#3
  Çalışmayacaklar En azından imalathaneye girmeyecekler. Çakal patron bu çocukların maaş ve sigortasını devlete ödetiyor mevzuatı takmıyor üstüne sağır ediyor. Şikayet etmek lazım ama daha şikayet edenini görmedim.