1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Su üstünden kablo çekimi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Çiğdem Güneş tarafından 22 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. Çiğdem Güneş İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  22105
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba arkadaşlar
  Çalıştığım firma, su üstünden elektrik kablo çekimi yapacak. İş için anlaşma yapılan bir firma var fakat firma 3 çalışanını bizim çalışanımız olarak göstermek istiyor. Çalışanlar teknede kabloya ek yapacak. Çalışanları gemiadamı olarak mı tanımlamam gerekecek? Bu konu da bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
  Kazasız günler...
 2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Gemi Adamları yönetmeliğine göre;
  Gemiadamı: Geminin kaptanını, zabitlerini, yardımcı zabitlerini, stajyerlerini, tayfalarını ve yardımcı hizmet personelini, belirtmektedir. Bu durumda teknede çalışacak kişiler gemiye ait bir kadro sahibi değiller. Bu durumda gemi adamı olamazlar, fakat!..
  Bu kişilerin gemide çalışmaları için bazı özel ve ek eğitimden geçirilmeleri gerekebilir.
  Yüzme biliyorlar mı? Can kurtarma araçları vb. durumlarda ne yapmaları gerekiyor, en azından tekne ile işlerini yapmadan önce gemi kaptanı veya gemi emniyet ve güvenlik zabiti tarafından bazı eğitimler verilmeli ve gemi jurnaline verilen planlanmış ve planlanmamış eğitim tutanağına kayıt edilmelidir.
 3. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  çalışanların tanımından ziyade.

  su üzerinden elektrik kablo çekiminde takılı kaldım.?
 4. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Bazı bölgelerde adalar arasında elektrik tesisatı, telefon, fiber optik sistemi kablo döşemeleri bu iş için özel olarak üretilmiş kablo gemileri aracılığı ile yapılmaktadır.


  Umarım faydalı olmuştur.