1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Su sporları risk değerlendirmesi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Seyhant tarafından 13 Ocak 2016 başlatılmıştır.

 1. Seyhant İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  36882
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Merhaba,
  Bir otelde su sporları faaliyeti yürüten bir firma ile anlaştık.Şu anda faaliyette değil ama risk analizi ve acil durum eylem planının hazırlanmasını istiyor.Bu işte ne tür tehlikeler vardır? Yardımcı olabilir misiniz?
 2. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  108955
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba, çok ilginç bir deneyim olsa gerek.
  Duyunca şaşırdım. Su sporları için risk analizi ve acil durum planı ilginç geldi ama mantıklı tabiki. Biz alışmışız fabrikalara ağır sanayilere inşaatlara o yüzden konu ilginç geldi yanlış anlamayın:)
  Tecrübem yok o konuda ancak düşününce şunlar aklıma geldi:
  Deniz Paraşütü, su kayağı,yelken vs. gibi ekipmanlar kullanılarak bir su sporu yapılacaksa bunların halat ve ekipman kontrolleri yapılmalı.
  Mesela tekne ile su kayağına hız kazandırılıyorsa tekne kullanan kişiye acil durumlar için eğitim verilmeli, ilkyardım eğitimleri verilip sertifikalandırılmalı.
  Su sporu çeşidine göre KKD olarak can yeleği, emniyet kemerleri, bone,kulak tıkacı, kask, gözlük vs. verilebilir.
  Su sporlarında yüksekten düşme, çarpma veya suyun beton etkisinden dolayı yaralanmalar, boyun kırılmaları, hatta ölümler bile meydana gelebiliyor. Nasıl önlem alınır bilemem ama gerçekten riskli bir eğlence türü.
 3. Seyhant İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  36882
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Teşekkür ederim .