1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Su tesisat firmasının deposu. tehlike ve riskleri belirle...

Konusu 'Tehlike ve Riskleri Belirle' forumundadır ve Ersin Aktaş tarafından 30 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Ersin Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Riskleri ve Tehlikeleri beraber belirleyelim. hem eğitim hem fikir alışverişi olsun :)

Ekli Dosyalar:

2. Ersin Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Diğerleri

Ekli Dosyalar:

3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1-Ortam çok düzensiz,dağınık(tehlikeli durum),takılıp düşme yada üstüne malzeme ve tahta vs. düşme ihtimali durumlar var.
    2-Yanıcı malzeme plastik yoğunlukta Açık alev sonrası yangına dönüşme riski var,
    3-Raf sistemi en üst kısımlarda Tüp var hatta ağır diğer mearyallerde var,Yüksekte istiflenmesi tehlikelidir,kişi üzerine düşme riski var,
    4-Çay var çay yapıyolar çay tehlikelidir,çay dökerken,içerken,taşırken üstüne döküp haşlanma ihtimali var,(birde benim gibiler çay yüzünden denetimi uzatma ihtimali var)
    5-Boruların istiflenme şekli(tavanda) tehlikelidir,altından kişilerin geçmesi ve üzerlerine düşme risk var,

Önemli olan su tesisat firmasının tadilat ve montaj yaparken ki tehlikeli hareket ve durumlarının tesbiti olmalıdır…denetim ve risk değerlendirmesi yaparken tadilat ve montaj sırasında neler ile karşılaştığını bilmek gerekmektedir..
  4. Ersin Aktaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Sizde mi? :)) (birde benim gibiler çay yüzünden denetimi uzatma ihtimali var) :))

Bu tarz firmalarda 2-3 çalışan oluyor ve günü birlik gittikleri şantiyeler ve işler çok fazla. Her daim yanlarında olmanız mümkün olmadığından sizinde söylediğiniz gibi yaptıkları işlerle ilgili olarak genel bir değerlendirme yapmak ve iş güvenliği kültürünü çalışanlarda yerleştirmek öncelikli diye düşünüyorum. Farklı fikirlere sahip arkadaşlar varsa paylaşmalarını rica ediyorum.
  5. Coşkun Muti İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    103042
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sosyal Güvenlik Kurumu
    Merhabalar,
    Benim de ilave etmek istediklerim var,
    - Elektrik panosunda kaçak akım koruma rölesi yok,
    - Elektrik panosunun hemen üst kısmında boşta bir siyah kablo var (ucu açık gibi)
    - Radyant ısıtıcının da durduğu yer pek uygun değil gibi gözüküyor.