1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sulu fayans kesme makinesi ve fayans çizme makinesi ile çalişmalarda güvenlik önlemleri

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve selin gün tarafından 16 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. selin gün İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    PARALEL OSGB
    Merhaba, risk değerlendirmesi yaptığım yerde spiral şeklinde bıçağı olan sulu fayans kesme ve çizme makinesi bulunmaktadır, bu makinelerle çalışmalarda alınacak önlemlerle ilgili bana yardımcı olur musunuz? ben bıçağa koruyucu takılmalı, gözlük ve kulaklık kullanılmalı dedim ama başka neler olabilir?
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    başka yok.. onlarda ele duyarlı otomatik durdurma sistemi yok sanıyorum. Birde acil durdurma butonu var mı bakın.
  3. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    çoğu spral kullanılan makinelerde koruyucu kullanmaz olması gerekir fakat bazı durumlarda operasyon noktasında engel teşkil ettiği için sökülür uç bir örnek belki ama
    haricinde
    -kesme işlemlerinde kullanılan su ve sonrası oluşan atık su olabilir
    -mermerin kesimi için mevcut olan platform genelde 4 yönlü hareket eder tehlike kaynağıdır
    -devirli makinedir büyük ihtimalle ve deviri ayarlamak için kayış kasnaklarında sürekli değişim yapılır bundan dolayı da kasnak hep açık durur
    -kesilen mermer parçaları düşebilir çelik burunlu ayakkabı olmazsa olmazdır zaten
    ...
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    başka da varmış.. çelik burunlu ayakkabı :)
  5. selin gün İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    PARALEL OSGB
    çok teşekkür ederim cevaplarınız için :)