1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yürürlükte Tünel işletme yönetmeliği

Konusu 'Mevzuat Kütüphanesi' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 4 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  TÜNEL İŞLETME YÖNETMELİĞİ
  Resmi Gazete Tarihi: 4 Ağustos 2015 Resmi Gazete Sayısı: 29435​

  BİRİNCİ BÖLÜM

  Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar​

  Amaç ve kapsam

  MADDE 1 –(1) Bu Yönetmeliğin amacı, Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluk alanında bulunan veya ilgili mevzuat hükümleri uyarınca işletme hakkı verilen veya işletmesi devredilen, trafiğe açık tünellerde can ve mal güvenliği yönünden trafik düzeninin sağlanması, trafik ve can güvenliğini ilgilendiren hususlarda alınacak tedbirler ile işletme koşullarını belirlemektir.

  Kapsam

  MADDE 2 –(1) Bu Yönetmelik, Devlet ve il yolları ile otoyollar üzerindeki, tünel kontrol merkezi olan/olmayan tünel veya grup tünelleri kapsar.

  KAYNAK:Mevzuat Bilgi Sistemi

  Ekli Dosyalar: