1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tünelde yükleyici kepçe üzerinde çalışma

Konusu 'Tehlike ve Riskleri Belirle' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 4 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Yener Esen İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48763
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    LEVI STRAUSS&CO
    ayrıca bilgi olması açısından bir kaç resim daha paylaşıyorum

beton püskürtme.JPG tunel.JPG

Ekli Dosyalar:

2. Yener Esen İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48763
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    LEVI STRAUSS&CO
    bilgisayarım takılınca aynı mesaj 3 defa gelmiş, kusura bakmayın arkadaşlar.
  3. Aslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Herşeyi olduğu gibi kabullenelim demiyorum. İsg kültürünün yerleşmesi, projelerde doğru ekipman kullanımı, finansörlüğü, yine uzun yıllar alacaktır. İş de tam bu noktada başlıyor, iş güvenliğini özümsemiş işyerlerinde sıkıntı yok, sorun uymayanlarda, uymayanları düzeltmek gerek, atılması gereken 10 adım ise, biz firmaya koş desekde, "istesede" koşamaz... proje daha tasarım aşamasındayken bu çeşit bir manlift alınmamış olsa. Bunun içinde ödenekleri olmadığını beyan etseler ne yapıcaz. Nihayetinde hepimiz mühendisiz, elimizdeki olanaklara mühendislik çözümleri üretebiliriz. Önce 1 adım attıracaz, sonra bir adım daha. Zaten attıkları adım sağlam ve sorunsuz olduğu sürece bizlerde kanun için değil ihtiyac için orada olacağız. Maden mühendisleri özel sektör gözünde zamanında sadece diploma için çalıştırlıyordu. Zamanla, proje, koordinasyon ve operasyondaki başarıları göz önüne geldiğinde söz sahibi olmaya başladılar. "Yapacak bir şey yok", "böyle çalışmak zorundayız", "imkansız" demiyorum dememde... Bahar olması için çiçeklerin açması gerek, tek çiçekle bahar olmuyor, ama her bahar tek çiçekle başlıyor...
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ellerin dert görmesin..gerçek bilgi somut bilgi ve örnekler kendinden bir uzman anlayışı ve paylaşımı..nurdan dahi paylaşımına bir i daha eklendi diyebilirim.çok beğendim.çok saol.bunu çıktı alıp patronun önüne koysam bu makineyi aldırırım ve açıklamamı daha rahat yaparım..teşekkürler