1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Türkiye'de her gün ortalama 170 iş kazası yaşanıyor

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 28 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  haber.jpg
  Türkiye'de Her Gün Ortalama 170 İş Kazası Yaşanıyor
  Dünyada her yıl ortalama 250 milyon iş kazası yaşandığı ve her yıl 1 milyondan fazla insanın iş kazası ve meslek hastalıklarından hayatını kaybettiği belirtildi.

  Dünyada her yıl ortalama 250 milyon iş kazası yaşandığı ve her yıl 1 milyondan fazla insanın iş kazası ve meslek hastalıklarından hayatını kaybettiği belirtildi.

  CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği ve İş Kazası Kurbanlarını Anma Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, Türkiye’de her gün ortalama 170 iş kazası yaşandığı, 3 işçinin yaşamını yitirdiği ve 5 işçinin de sakat kaldığını kaydetti. Bu korkunç rakamların birçoğunun, kamuoyuna yansımasa da gerek yurt içi gerekse yurt dışında yapılan araştırmalar olduğuna işaret eden Öğüt, "Türkiye'yi iş kazaları sıralamasında Avrupa'da birinci, dünyada ise üçüncü yapmaktadır. Bu vahim tabloya ‘kader’ demek ancak ve ancak sorumsuz yöneticilerin kendilerini aklama girişimi ile açıklanabilir. Dünyada ve Türkiye'de emekçiler kâr hırsına kurban edilmekte, uygulanan ekonomi politikaları neticesinde iş güvencesi azalmakta, ağırlaşan çalışma koşulları, özelleştirme politikaları, taşeronlaştırmanın en yaygın istihdam biçimine dönüştürülmesi, denetimsizlik ve sendikasızlaştırma iş cinayetlerinin artmasına sebep olmaktadır. Sosyal güvenceden yoksun istihdam, denetim mekanizmalarındaki boşluklar devam ettiği sürece Türkiye’de bu yara kanamaya devam edecektir." dedi.

  Haber Yayın Tarihi : 27.04.2014 11:13
  Cihan Haber Ajansı [5955191]
  KAYNAK