1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Türkiye'de iş güvenliği uzmanı olmak !

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Mustafa Çağlayan tarafından 7 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    İşte verilen paranın hakkını veren iyi bir kurs örneği.
  2. aydinmollaoglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7137
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işte bu ciddi bir sorun. C sınıfısınız 3 yıl tecrübe doldurdunuz ama B sınıfı eğitim verecek kurum yok. Mayıs sınavında da aynı sorunla karşılaşacaksınız nasıl üstesinden gelmeyi planlıyorsunuz yol gösteren varmı
  3. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    biz şantiye mühendisleri, özelliklede inşaat mühendisleri, bu güne kadar iş güvenliği işinide üstlenmiş kişileriz, iş güvenliği uzmanı olmasada adımız, olaki bir kaza oldu direk bizi alır götürürler, ama nedense uzmanlığa gelince bizler bu konuda hiç sorumlu değilmişiz bu güne kadar hesap sorulan değilmişiz gibi davranılır. ama devlette oldumu başka.
  4. Onu bunu bilmem İş güvenliği uzmanlığını biz c sınıfları para kazanma işini bitirmek üzere...Kanun çıkmadan önce saati tehlikeli sınıfta 60 tl olan saat şimdi..20Tl..Bunu daha geçen gün bu forumda bir arkadaş yazdı..Birisi konu açmış istanbulda 2.500TL maaş vericeklere istanbula taşınayım mı diye..Ordan biri yazmış saati 20TL yazssan zaten 4000 tl alırsın diye...O arkadaşı tebrik ediyorum..Arıyorduk ya kimler bu işin piyasasını düşürüyoruz diye ..uzaklarda aramayın içimizde...
  5. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    geçen haziranda osgb lerden fiyat aldım birde 15 gün önce , nerdeyse yarı yarıya düşmüş sebebi kanunun ertelenmiş olması ocakta yine fırlayacaktır, o yüzden şimdi işe girecek arkadaşlarda bunu göz önüne alsın, illaki bir yere bağlı çalışmak zorunda değiller, tek tek çalışacağı firmaları kendileri bulabilirler hemde daha iyi olur.
  6. miro goztas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    a ve b sınıfı igular bu işin ekmeğini fazlasıyla yemiş ihya olmuş insanlardır. Bu kanunun uygulamasının getirdiği işin ve bu işin piyasasını oluşmasında şimdilik ciddi söz sahibidirler lakin bu konumu korumak için a ve b sınıfı igularla ile c sınıfı igular ücret farklarının astronomik olması kaynaklı bir kavgaya tutuşabilmeleri kuvvet muhtemeldir. bu durumların olmaması kanunun uygulanabilmesi iiçin bu kanunun getirdiği pastanın adil bir şekilde bölüşülmesi şarttır.
  7. Adem_san İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82317
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba ..
    Ben bir inşaat firmasının şantiyesinde c sınıfı uzman olarak tam zamanlı çalışıyorum... Firma ile normal bir iş sözleşmem var , sözleşmede isg uzmanı olarak çalıstığım yazıyor bunun haricinde isg katip ten herhangi bir sözleşmem yok.
    Danışmanlık firmasından bir A sınıfı uzman haftada bir gelip gidiyor. İsg kurul toplantılarına katılmasamda kurul kararlarını onaylı defteri imzalıyorum. Bu bana ne gibi bir sorumluluk yükler bilgisi olan varmı ?

İşveren vekili (Kalfa) birçok kurul kararını uygulama hususunda direnç gösteriyor. Şantiye ve çalışanlar onun
    elinde olduğu ve iş verenin asıl amacı işin ilerlemesi olduğu için arada biz kalıyoruz. Tavsiyeleriniz nedir ?
  8. mdogan79 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaşlar b sınıfı yükseltme sınavından başarılı oldum gecen cuma belge ücretini yatırdım ancak hala c sınıfı olarak isg katipte görünüyor.ne yapmam gerek b sınıfı görünmesi için ayrıca yapılacak birsey var mı.
  9. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Parayı yatırdıktan sonra sadece 4-5 gün beklemek gerekiyor, başka bir şey yapmanıza gerek yok. Kontrolünüzü ISG- Katip'e girdikten sonra sertifikalar bölümünden yapın, yeni sertifika numaranız orada yayınlanacaktır.
  10. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Öncelikle sorumluluk sahibi olduğunuzu belirtmek isterim.Çünkü İsg katipte olmasa da yapmış olduğunuz sözleşmenizde isg uzmanı olarak belirtilmektedir.
    Kurul defterinde yazılan hersey iş verene tebliğ edilmiş sayılmaktadır. Katılmadığınız kurulda alınan kararları neden imzalıyorsunuz.Yerinizde olsam inşaat gibi tehlikeli bir sektörde altına imza attığım konuları iyi seçerim.Kurul toplantısına imza atıyorsanız katılın.İşveren vekilini , Örnek bilirkişi raporları bularak gösterin. Kurul kararlarının uygulanması işveren vekilini bağlamakla birlikte görev ve yetkilerinizin kısıtlanması durumunda ise bunu yetkili mercilere bildirmekte sizin görevlerinizdendir.
  11. Adem_san İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82317
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    cevabınız için teşekkürler fatih bey,
    Yaşadığım sorunları A sınıfı uzmana bildirdim oda iş verenle görüştü fakat şantiyede bir olumlu gelişme olmadı. Her şey kalfanın elinde istediği gibi çalışıyor ve anladığım kadarıyla işverense hem onu hem bizi idare ediyor.