1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Türkler 52, Avrupalılar 40 saat çalışıyor

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve isgforum tarafından 6 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. isgforum İSGforum Üyesi

  [​IMG]
  Haftalık çalışma süreleri Türkiye'de 52.1, Avrupa Birliği'nde (AB) ise 40.4 saat olarak hesaplandı. AB istatistik kurumu Eurostat'ın 2011 işgücü anketine göre Türkiye'de erkekler haftada 53.1, kadınlar da 48.6 saat çalışıyor. Bu rakam AB genelinde ise erkeklerde 41.1, kadınlarda 39.3 saat. Avrupa'da çalışma saatlerinin uzunluğunda ilk sırayı alan Türkiye'yi 43.9 saatle İzlanda, 43 saatle Makedonya, 42.2 saatle İngiltere ve 41.8 saatle İsviçre izliyor.

  kaynak:http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2012/10/06/turkler-52-avrupalilar-40-saat-calisiyor
 2. isgforum İSGforum Üyesi

  Bakanlar Kurulu, memurun yeni çalışma saatlerini belirledi

  Başbakanlık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları’nda mesai saati 09.00 ile 18.00 saatleri arasında olacak. 12.30-13.30 saatleri arası ise öğle tatili olarak uygulanacak Bankalarda ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda mesai 08.30’da başlayıp, 17.00’de sona erecek.

  Bakanlar Kurulu, bakanlıkların merkez teşkilatlarının mesai saatlerinde değişikliğe gitti.Başbakanlık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları’nda mesai saati 09.00 ile 18.00 saatleri arasında olacak. 12.30-13.30 saatleri arası ise öğle tatili olarak uygulanacak.

  Bakanlar Kurulu, Merkezde Günlük Çalışma Saatlerinin Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar’ı Resmi Gazete’de yayımlandı. Karar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın talebi üzerine Bakanlar Kurulu’nca 24 Ağustos 2012 tarihinde kararlaştırıldı.

  Kararla bugünden itibaren yapılan değişikliğe göre, Başbakanlık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları’nda mesai saati 09.00 ile 18.00 saatleri arasında olacak. 12.30-13.30 saatleri arası ise öğle tatili olarak uygulanacak.

  Diğer bakanlıklar ve bankalarda, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda mesai 08.30’da başlayıp, 17.00’de sona erecek. Bu kurumlara bağlı ve ilgili olmayan kamu kurumları arasında da mesai saatleri 09.00 ile 18.00 saatleri arasında olacak. Bakanlık ve kuruluşların merkezdeki bağlı veya ilgili kuruluşları da ilgili Kurumun çalışma saatlerine tabi olacak.(ANKA)

  kaynak:http://gundem.milliyet.com.tr/bakan...em/gundemdetay/06.10.2012/1607672/default.htm
 3. isgforum İSGforum Üyesi

  devlet memuru tamamda özel sektör ne etsin...devlet memuru maaşı zamanında alır,tatilini yapar,mesai saatleri 10 numara..özel sektöre gelince üvey evlat..benim vergimle devlet memuru kebab olacak benim özel sektör yanacak öylemi..adaletsizlik bu..
 4. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  özel sektörde günde 12-13 saat çalışan var
 5. palemo İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  gelecek yıl, ileri saat uygulamasının son bulacak olmasıyla GMT+3 saatine uyumlu olması bakımından böyle bir düzenleme yapılmış olabileceğini tahmin ediyorum.
 6. gnkt58 İSGforum Üyesi

  Özel sektörde hafta tatili olmaksızın günde 12-13 saat çalışan insanlar biliyorum. Kanunu koymak marifet değil, denetlemekte lazım.. Umarım İş Güvenliği de buna dönmez..