1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tüzükler kalkmış...

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve MerveUngoren tarafından 26 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. MerveUngoren İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bugünkü müfettiş denetimimde müfettişlerin söylediklerinden birini sizlere aktarıyorum arkadaşlar:
    "Tüzükler kalktı."
  2. esat deniz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  3. Mehmet Hayri Cüneydi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Gülçek Tekstil
  4. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    kaynak nedir merve hanım. tüzüklerin yasal dayanagı yoktu zaten ama bugune kadar müfettisler tüzüge göre denetim yapıolardı simdi kalktı diyolar ama kalktıgına dair resmi birsey hala yayınlanmadı.
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Tüzüklerin kaldırıldığına dair tebliğ ne resmi gazetede nede Mevzuat Grubumuzun yayınladığına şahit oldum...
  6. Orhan Yılmaz(2) İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu konuyla alakalı çok beyin fırtınası oldu. Bende mayıs ayında müfettiş denetimlerine denk geldim ve kontrol ettikleri,eksik buldukları hususlar direkt olarak tüzükte geçen maddeler idi. Bu konuyla alakalı net bir cevap yok şuanda aynen devam...
  7. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Siz müfettişlerin dedıklerıne bakmayın. Tuzuklerın kaldırılması ıcın ''xxx tüzük'ün kaldırılmasına dair tuzuk'' veya kanun ile kaldırıp resmi gazetede yayınlanması gerekir.
  8. Orhan Yılmaz(2) İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aynen öle..
  9. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    yada müfettise ısmarlanan bol yağlı bir iskenderinde işlem yapılıp yapılamamasına katkısı olabilir :)
  10. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Erkan Bey bu arada tüzükleri kaldırmaya tebliğin çapı yetmez biraz küçük gelir :)
  11. o müfettişler tüzük ile yönetmelikleri karıştırmış anlaşılan :)
  12. MerveUngoren İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bizde aynısını söyledik. tabi ki tüm söylediklerinize katılıyorum.
    örnek olarak kaldırma araçlarının 3 ayda bir periyodik kontrolü yapılmalı demişiz, yeni yayınlanan yönetmelikte bir yıl. o yüzden bize tüzük kalktı artık vs. dediler.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Haziran 2013 ---
    arkadaşlar bir de tutanakta YANGIN YÜKÜ hesabı yapılmamıştır yazıyor. yangın yükü hesabının nasıl yapıldığını bilen var mı?
    bn bunu kocasinan itfaiye genel müdür yardımcısıyla bu konuyu görüştüğümde bunun sizin hesaplama göreviniz yok ve aynı zamanda çok karışık bir konu olduğunu söylemişlerdi.
  13. yusuf ozkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    hangi yönetmelikte bir yıl. merve hanım denetleme geçirmişsiniz ama ağzınızdan zorla laf alıyoruz.c sınıfı osgb müdiresi olmak kolay değil az daha bilgi lütfen
  14. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Yenı yayınlanan yonetmelıkte 1 yıl demıs ama yonetmelıgı bır butun olarak dusundugunuzde tüzüke ters düşmemek için genel kacamak ıfadelerle gecıstırılmıs ve bazı noktalarda topu standartlara atmıstır. Sürekli çalısır halde bulunan ve dinamik riskler tasıyan ekipmanların 1 sene aynı sartları korumasını, stabil olmasini beklemek biraz fazla iyimserlik olur.
  15. MerveUngoren İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği
    işte bende hala tüzüğü baz aldığım için bunu değiştirin yönetmeliği baz alın dediler :)
    Yangın yüküyle de ilgili yetkili bir firmayı bulabilirsiniz hesap yaptırmak için dediler. çalıştığı yetkili bi firması olan var mı?
  16. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Böyle müfettişlerin varlığını duydukça iş müfettişi olmak istiyoruuum sayın dövletim hökümetim duy sesimiiiii o_O
  17. yaşarsalur İSGforum Üyesi

tüzükler kanunların ayrıntılarıdır tüzük kalkar mı ya :) tüzükler kalktıysa kanunda kalkmıştır kesin :) anayasadan bihaber müfettişler şaka gibi :))
  18. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    :) Tüzüğü kaldıranlar 18 Mayıs sınavında "İş sağlığı ve İş güvenliği Tüzüğü'ne göre kaldırma araçlarında kullanılan çelik halat katsayısını neden sordular yahu :)) Yönetmeliği baz alıp yönetmeliğe göre cevaplayıp 69 la sınavdan kaldım..:)) Hey gidi hey hey..:))
  19. aykutcengiz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merve hanım konuyu bıraz daha acarmısınınız
  20. Dokumanı incelemenizi tavsiye ederim.
    İtfaiye hesaplayabiliyorsa siz de hesaplayabilirsiniz.

Ekli Dosyalar: