1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tıbbi ve Hukuki Boyutuyla Meslek Hastalığı Semineri

Konusu 'Panel,Sempozyum ve Kongre' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 21 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  TIBBİ ve HUKUKİ BOYUTUYLA MESLEK HASTALIĞI

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi, Teşkilat Kanununda belirtilen konularda, kamu kurum ve kuruluşu çalışanları ile halkı bilinçlendirmek amacıyla her ay düzenli olarak ‘ÇASGEM Söyleşisi’ adında seminerler düzenlemektedir.

  Bu kapsamda geçtiğimiz ay “Türkiye’de İş Sağlığı Güvenliğinin Dünü, Bugünü, Yarını” isimli söyleşi düzenlenmiş ve büyük ses getirmiştir. Bu ay da ÇASGEM Söyleşileri kapsamında Türkiye’nin İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki en büyük eksikliklerinden bir olan “Meslek Hastalığı” konusu hem hukuki hem de tıbbi boyutuyla ele alınacaktır. Bu söyleşi ile kamu kurum ve kuruluşlarında, işyerlerinde iş sağlığı ve meslek hastalığı bilincinin arttırılması, profesyonellerin bilinçlendirilmesi amaçlanmaktadır.

  Seminerimiz Dokuz Eylül Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalından Prof. Dr. Alp ERGÖR ve ÇASGEM 1. Hukuk Müşaviri Av. Gürbüz ERDOĞAN’ın konuşmacı olarak katılımıyla 25.06.2012 tarihinde 14.30 – 17.00 saatleri arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) Konferans Salonunda gerçekleştirilecek ve,

  - Meslek Hastalığı Nedir ? Hangi Hastalıklar Meslek Hastalığıdır?
  - Meslek Hastalığının Teşhisinde Karşılaşılan Zorluklar,
  - Sosyal Güvenlik Kanunu, Malüllük, İşgöremezlik,
  - Maddi, Manevi Destekten Yoksun Kalma, Rücu Davaları,
  - Meslek Hastalığı Bilinci, Neler Yapılmalı?
  konuları irdelenecektir.

  Seminerimize sizlerin katılımını bekliyoruz.
  (Lütfen Katılım Bildiriminde Bulununuz )

  Katılım Bildiriminde bulunmak için soylesi@casgem.gov.tr veya casgemsoylesi@gmail.com adresine katılımcı sayısını ve isimlerini bildirmeniz, +90 312 527 51 28 / 2122 - 2123 - 2124 numaralı telefondan bize ulaşarak katılımcı sayısını ve isimlerini bildirmeniz yeterlidir.


  Detaylı Bilgi İçin ÇASGEM Söyleşileri Web Sitesi : soylesi.casgem.gov.tr
  [​IMG]