1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Taşeron firmalarda iş güvenliği uzmanı ataması hakkında

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Murat Kural tarafından 1 Aralık 2015 başlatılmıştır.

 1. Murat Kural İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  150844
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Arkadaslar bi hastanenin temizlik, sekreterlik ve teknik hizmetler bölümlerinin ihalesini alan taşeron bi firmada bireysel iş güvenliği uzmanı olarak çalışacağım sormak istediğim benim sigorta girişim saydığım 3 hizmet alanından(hepsinin ayrı ayrı sgk numaraları var) 3unden parçalı şekilde mi yapılacak yoksa hizmet veren taşeron firmanın sgksından mı yapılacak...eger hizmet veren taşeron firmanın sgksından yapılırsa hastaneye ait bu 3 kuruma(sigortaları hastaneden yatıo) hizmet verebilir mıyim...Kolay gelsin...
 2. Serkan Kala İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  10956
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Ortak Sağlık Güvenlik Birimi/ İş Güvenliği Uzmanı
  3 ayrı sicil numarası olduğu için 3 ayrı işyeri var, o yüzden 3 sicilden parça parça yatması lazım, fakat sekreterlik az tehlikelidir uzman gerekmez.
 3. Adnan Tunç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  52675
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Çalışağın firmaya ait; bağlı bulunduğu SGK müdürlüğünde, bir İşyeri Sicil Numarası vardır.
  Daha sonra bu sicil numarası altında; ihalesini aldığı her kuruma ayrı bir İşyeri Sicil Numarası verilir. Senin sigortanın sadece ana firmadan yatması yeterlidir. Ana firmanın sahibi İsg-Katibe giriş yaptığında, ihalesini aldığı yerlerin İşyeri Sicil Numaraları görünür. Oralara senin atamanı yapabilir. Eğer hastaneye verilen hizmetin, İşyeri Sicil Numarası, hastane yönetimi tarafından alındıysa, sigortanın oradan da yatması gerekir. Atama yapılması konusunda sıkıntı yaşabilirsin. Atama yapmak için, isg-katip'e giriş gerekli, onu yapabilmek içinde e-devlet şifresi. Hastanede kimin üzerinden dosyanın açıldığı, kimin isg-katip atamasını yapacağı konusunda sıkıntılar olabiliyor. Öyle bir durumla karşılaşırsanız, ilk olarak dosya SGK'ya elden götürülmüşse, onun üzerinden açmış olmaları ihtimali yüksek. Şimdiden kolay gelsin. Zorlu bir süreç seni bekliyor. Sigorta- atama- atamanın onayı aşamalarını geçtikten sonra, keyifli bir çalışma olacak ama.
 4. Murat Kural İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  150844
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  çok tesekkurler Adnan Bey....