1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Taşeronların bildirimi ve tehlike sınıfları

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 5 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Merhaba,

Bir OSGB firmasının inşaat işi için teklif aldım. OSGB inşaattaki bir taşeronun işini almış. Ana firmanın A sınıfı uzmanı ve C sınıfı uzmanı var. Benim çalışacağım taşeron firmada bir tek ben çalışacağım. A veya B sınıfı uzmanın bir bildirimi olmayacak.Bu bir sıkıntı mıdır?

İkinci sorum, örneğin inşaatta yemekhane taşeronu sınıfı az tehlikeli ama inşaata taşeron geldiği için sınıfı çok tehlikeli mi oluyor?
  2. Serkan Çokeker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17884
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Nace kodunda tehlike sınıfı ne yazıyorsa odur. Gittiği yere göre değişmez. Taşeron firmada görev almanızın bir sakıncası olmaz. Bende benzer yerlerde taşeron firmalara bakıyorum. Yapmanız gereken eğitim ve diğer evrakları hazırlayın. Bazı konularda Ana işveren İSG birimi ile ortak hareket edebilirsiniz.
  3. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Mehmet bey
    1-) ana firmanın A sınıfı uzmanı sizin bakmayı düşündüğünüz yere de hizmet veriyorsa sizin bakmanızda sıkıntı yok ama tek başınıza çok tehlikeli sınıfa bakamazsınız.
    2-) Eğer yemekhane taşeronu ana firmanın sigortası altında iş yeri sigortası almışsa evet çok tehlikeli sınıfta sayılır AMA firma sadece tedarik çiyse yani yemeği pişirip getiriyor servis edip gidiyorsa o zaman çok tehlikeli sayılmaz. Niye ; çünkü iş yeri içerisinde yemek pişirip servisi edip yıkmak ile dışarıdan hizmet vermek birbirinden farklı hizmetler