1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Taşeronların sgk sicil numarası

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Mehmet Ata Tuncer tarafından 12 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet Ata Tuncer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126698
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    EPY
    taşeronlar ile çalışan bir ana yüklenici firmada isg uzmanlığı yapmaktayım.( İNŞAAT ŞANTİYESİ )

ince işler(mekanik ,elektrik ,havalandırma ,kapı, döşeme, perde, korkuluk, izolasyon, mobilya vs vs )yapan bu firma hali hazırda 10 adet taşeron ile farklı farklı kalemlerde iş yapmaktadır.

fakat 1 ya da 2 günlük iş yapacak olan firmalar(ağır ve tehlikeli iş yeri) personelleri için tam özlük dosyası oluşturmamı istemiyorlar. yine de bir şekilde ikna edip tam özlük dosyası hazırlıyoruz.

Fakat işveren SGK dan ALT TAŞERON DOSYASI açtırmaya gitmek istemiyor. ayrıca OSGB den İsg uzmanı ve İY hekimi hizmeti de almak istemiyor. 2 günlük 3 kuruşluk iş için 5 kuruşluk masraf yapmak istemiyor haliyle.

Bu gibi durumda kalan arkadaşlar var mıdır ? Kısa süreli işlerde personel ve firmalar için yapılması gerekenler nelerdir ?

Alt taşeronluk açmak bir şart mıdır ? araştırdım bulamadım :/

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  2. Eyup Sultan Beslioglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    12986
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1-2 günlük kısa süreli işler için dosya açılması yerine özlük dosyası oluşturulmuş(eğitim evrakları,SGK Dökümü, Mesleki Yeterlilik Belgesi vs.) personelin çalışmasına izin verilebilir bence.
  3. Serkan Kala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10956
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ortak Sağlık Güvenlik Birimi/ İş Güvenliği Uzmanı
    Kısa süreli çalışacak olan personeller yüklenici firma yada taşeron firmada kaç gün çalışacaksa o kadar gün sigortalı gösterilir. Başka bir yerde sigortalı olması sorun teşkil etmiyor sadece fazla primi olmuş oluyor. En azından ben öyle yapıyordum şantiyede çalışırken.