1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Taşlama/taş motoru kazası inceleme ve araştırması[önemli]

Konusu 'Kaza İnceleme ve Araştırmaları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 20 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Untitled.png
  Ayrıca Kulaklık yada Kulak Tıkacıda kullanılmalıdır.
  EMNİYET KAPAĞI 1.jpg
  emnyet kapağı 2.jpg
  Görünt027.jpg
  TAŞ MOTORLARI KAPAKLI OLSUN.jpg
  TAŞLAMA MOTORU.jpg

  Ekli Dosyalar:

 2. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  5343
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TOROS OSGB
  güzel ve etkileyeci paylaşım sprial kullanırken en büyük hatalardan biri çapına uygun olmayan taş kullanmak geçen benim başıma da böylr bir olay geldi büyük taş taktıkları için balans yapıp makine bozulmuş genelde karşılaştığım manzara ya koruyucu yok gözlük takılmamış yada koruyucu var gözlük yok bazen ful çalışıyor o zaman verdiğim eğitim işe yaramış diyorum ve eğitimlerde bu konu üzerinde durulmalı bu çalışmalarda gözlük yerine yarım sperli kkd kullanılması uygun olabilir iyi çalışmalar
 3. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
 4. İşe göre uygun disk kullanmakta önemli. Kesme işlemi için ayrı, taşlama için ayrı disk kullanılmalı. Kesme için üretilmiş disk ile taşlama işlemi yaparsanız disk zarar görür ve tehlike saçar. Her diskin üstünde zaten ne işe yaradığı yazıyor.Ayrıca çok kalın profillerin kesimi oksijen kaynağı ile yapılmalı. Aksi halde disk profile sıkışıp patlayabilir.

  Diskler takılmadan önce üretimden veya nakliyeden dolayı hasarı varmı kontrol edilmeli.
  Diskler çıkartılırken ve sıkıştırılırken orjinal anahtarı kullanılmalı. Tahta veya yere süreterek takma çıkartma işlemi yapılmamalı. Zarar gören diskin patlama olasılığı yüksektir.
 5. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Abi fotoğrafları gizli kamerayla mı çektiniz :)

  Şaka bir tarafa ne yazık ki 30 yıllık ustalarda dahil olmaz üzere kimse taş ve makine uyumuna dikkat etmiyor. Önemli bir husus