1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Tabip odası’ndan işyeri hekimlerine uyarı!

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 28 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Çanakkale Tabip Odası Başkanı Dr. Naci Hasanefendi, serbest çalışma ve işyeri hekimliği yapabilme izinlerinin TTB mevzuatlarına göre yerel tabip odalarından alınacak izine bağlı olduğunu söyledi.
  [​IMG]
  İşyeri hekimliği yapmayı düşünen hekimlere uyarılarda bulunan Çanakkale Tabip Odası Başkanı Dr. Naci Hasanefendi; “Son dönemde bazı hekimlerimizin tabip odasının çalışma izni olmaksızın işyerleri ile sözleşme imzaladıkları ve işyeri hekimliği yaptıkları tarafımızca gözlemlenmektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın güncel mevzuatlarında, işyeri hekimi çalışma izni ile ilgili tabip odalarının ismi geçmese bile, bir meslek örgütü olarak “tabip odası” bu izni verecek olan kurumdur. TTB’nin mevzuatları açık ve nettir. Serbest çalışma ve işyeri hekimliği yapabilme izinleri TTB mevzuatlarına göre yerel tabip odalarından alınacak izine bağlıdır. Aksi takdirde yerel tabip odasından izin almadan işyeri hekimliği yapmak onur kuruluna sevk ve disiplin cezası gerektirir. Bu yüzden, özellikle işyeri hekimliği yapmayı düşünen hekimlerimize önemle duyurulur” dedi.
  kaynak: Çanakkale Olay
  http://www.isgrehberi.com/index.php/tabip-odasindan-isyeri-hekimlerine-uyari/