1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Talaş arabalarıyla yapılan taşıma esnasında tekerlekleri çok ses yapıyor.ses nasıl azaltılabilir?

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Tuğba Çivioğlu tarafından 30 Haziran 2015 başlatılmıştır.

 1. Tuğba Çivioğlu İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  merhabalar,
  çalıştığım fabrikada talaş oluşuyor, talaş arabalarıyla taşınmakta. taşıma esnasında tekerlekleri çok ses yapıyor. vardiya bitimlerinde yoğun bir ses oluşuyor. bu sesi azaltmak için çözüm öneriniz var mı ?
 2. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Sesi neyin çıkardığına bakmalısınız önce. Tekerlek-Zemin olayıysa, zemini de değiştiremiyorsanız, tekerlek dizaynını değiştirebilirsiniz. Daha az ses çıkaran tarzda tekerlek almanız lazım.
 3. Beyazıt Casun Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  81345
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Büyük ihtimalle ses tekerlek milinden geliyordur mil yağlanırsa veya temizlenirse ses düzeyinde belirli düzeyde azalma olacaktır.
 4. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman