1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Talimatı imzalamayan personele ne yapılabilir?

Konusu 'Talimatlar' forumundadır ve isgkalite tarafından 15 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. isgkalite İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar, iş güvenliği ile ilgili olarak genel kuralları içeren bir talimat ve tahhütname hazırladık ve işçilere imzalatmak üzere sunduk.
  İşçilerden çoğu talimatı imzalamak istemedi ve imzalamadı.
  Bu durumda bu işçilere karşı talimatı imzalamadıkları için yaptırımımız olabilir mi? Ne olabilir?
  (Kanuni açıklamasıyla birlike -kanun ve madde no- verebilirseniz sevinirim.)
 2. Alper Güler İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  42722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Akyurt Belediyesi
  4857 is kanunu 25. Madde
 3. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  6331 sayılı kanun:

  MADDE 19 –(1) Çalışanlar, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili aldıkları eğitim ve işverenin bu konudaki talimatları doğrultusunda, kendilerinin ve hareketlerinden veya yaptıkları işten etkilenen diğer çalışanların sağlık ve güvenliklerini tehlikeye düşürmemekle yükümlüdür.
 4. Hasan Aydemir İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  93047
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Normalde tutulan tutanağa çalışan imza atmazsa; tutanak 2 şahitle birlikte yüzüne okunur, imzalamayanın isminin altına "tutanak yüzüne okunmuş ve kişi imzadan imtina etmiştir" yazısı yazılarak tarafınız ve şahitlerce imzalanır. Talimat konusunda da geçerli midir bilemiyorum.
 5. isgkalite İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Cevaplarınız için teşekkür ederim.