1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Talimat ve tutanaklar geçerli mi?

Konusu 'Talimatlar' forumundadır ve messias tarafından 4 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. messias İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  DUYUM OSGB
  başlıktan da anlaşılacağı gibi altında tutanaklar olan talimatları imzalatıyoruz gittiğimiz yerlerde.
  benim merak ettiğim ise şu ki bu tutanaklar ne kadar geçerli?
  yani eğitim aldığım dönemde hocamın söylediği şey çok açık; "bu şekilde imzalatılan hiç bir belgenin resmi bir geçerliliği yoktur."
  bende aynen böyle olduğunu düşünüyorum. yoksa 50-100 sayfalık tek ve her sorumluluğu işçiye atan bir tutanak hazırlayıp işin içinden sıyrılabiliriz gibi geliyor.

  sizin fikirleriniz nelerdir?
 2. messias İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  DUYUM OSGB
  sanırım kastettiğim şey yanlış anlaşıldı tabi eğitime katıldığına dair tutanak almak faydalı ancak o tutanağın sonuna bu eğitimimde gördüğüm konular yüzünden başıma bişey gelirse bütün sorumluluk bana aittir diye bir ibare düşmenin faydası var mı?
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  tebliğ eden ve tebellüğ olunan vardır..sen talimat hazırlamassan,okutmassan ilgili yerlere ilan etmessen sıkıntı olur..