1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Tam gün yasası onaylandı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erdal Sarıgül tarafından 3 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Erdal Sarıgül İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  [​IMG]
  Kamuoyunda "tam gün" tasarısı olarak bilinen, Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KanunHükmünde Kararname ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.


  Kamuda tam gün çalışmanın bir istisnası olarak, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ve yöneticilik görevi bulunmayan tabipler ile aile hekimleri, çalışma saatleri dışında, kurumlarının izniyle, aylık 30 saatten fazla olmamak şartıyla işyeri hekimliği yapabilecek.

  Tabipler, işyeri eğitimi alma ve işyeri belgesine sahip olma şartı aranmaksızın, 10'dan az işçi çalıştıran az tehlikeli işyerlerinin işleri hekimliği görevini yapabilecek.


  Diğer detaylar için: http://www.ensonhaber.com/meclis-tam-gun-yasasina-onay-verdi-2014-01-02.html
 2. Ahmet Götürler İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  64660
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  gökyüzü osgb
  Devlet kurumlarında çalışan igu ları içinde hak verilmesi ayrımcılığı kaldırırdı, iyi organize olamadığımızdan ve çalışmadığımız dan bu ayrımcılık oldu, birazda bizlerden oldu
 3. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  100394
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu/NEVŞEHİR
  Aceba İSG uzmanları hekimlerden farklı bir sektörde mi çalışıyor. Bu ne saçmalık yahu.
 4. nilüfer töze İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Mantıklı bir uygulama eldeki doktor mevcudu yeterli değildi. Pek çoğuda bu işe zaten gönüllü değil. Böylece açık bir kapanmış olur.
 5. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  11423
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  devlette çalışan isg uzmanları da çok gönüllü değil,çoğu mühendis arkadaş sınava bile girmedi işin artısı yok diye.
 6. Ahmet Götürler İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  64660
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  gökyüzü osgb
  hekimler gibi dışarı 37 saat hizmet verirse kesinlikle artı sı olurdu, fazla mesai olarak çalışırsa tabii sınıfına göre mesela tehlikeli olsun çalışan başına 8 dk. diye düşünülürse 37 saat*60 dk= 2220 dk çalışır demek bu zamana karşılık 2220/8 =277 çalışan yapar ayda bunun getirisi de az olmazdı