1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tam zamanlı çalışan isg uzmanı başka yere nasıl uzmanlık yapabilir.

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Burak AKÇAY tarafından 21 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Burak AKÇAY İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92465
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Değerli Hocalarım ve Arkadaşlarım;

Bir yerde Sigortalı olarak, tam zamanlı İş Güvenliği Uzmanlığı yapıyorum. İkinci bir fabrikamız daha açıldı ve her iki fabrikanın da iş güvenliği uzmanlığını nasıl yapabilirim. Birinci fabrikada sigortalı olduğumu unutmayın bu arada.

İlginiz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
  2. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Fabrikaların kişi durumları ve tehlike sınıfları nedir?
  3. Burak AKÇAY İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92465
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Tehlikeli sınıfta. Birinde 700, diğerinde 100 kişi çalışıyor. Bu arada Uzmanlık sınıfım B.
  4. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    700 kişilik yer 93 saat çıkıyor, 13 gün sigortalı gözükmeniz yeterli diğer yer 13 saat çıkıyor iki gün sigortalı olmanız yetiyor. Tam zamanlı görünüp 180 saat geri kalan 36 saatlik mesai saatlerinizide orada kullanabilirsiniz. Çok daha garanti olmasını istiyorsanız şuan çalıştığız yerde 28 iş günü gösterin yeni açılan yerde 2 iş günü sigorta gösterin.
  5. Burak AKÇAY İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92465
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim. Şöyle bir çözüm olamaz mı? Görevlendirme yazısı ile diğer yerde 2 görevli görünemez miyim?
  6. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    hayır görevlendirme yazısı tamamen uydurmasyon birşeydir. Sadece evrak mı evrak. Sizin o firma adına sigortalı gözükmeniz gerekiyor. Şöyle birşeyde yapabilirsiniz firma sıcak bakmazsa iki yerde sigorta olayına bir osgble anlaşıp tam zamanlı osgbde görünebilir iki firmayada hizmet verebilirsiniz. Tabi büyük ihtimalle bu işinize gelmeyecektir. Ama aklınızda bulunsun:) Bence çözümü muhasebecinize anlatarak çözün, çünkü çoğu muhasebeci bu olayı beceremiyor,uğraşmak istemiyor.
  7. murat907 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14963
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİREYSEL
    180 saat gözükürseniz yapamazsınız,çünkü tam zamanlı olmuş olursunuz ve size eklenen 37 saat oradaki fazla çalışma yapabileceğinizi gösterir.Yani 180 saatten az olan sözleşme yapmalısınız iki yerede bakabilmek için.En mantıklı olanda Mehmet beyin dediği gibi '700 kişilik yer 93 saat çıkıyor, 13 gün sigortalı gözükmeniz yeterli diğer yer 13 saat çıkıyor iki gün sigortalı olmanız yetiyor. Tam zamanlı görünüp 180 saat geri kalan 36 saatlik mesai saatlerinizide orada kullanabilirsiniz. Çok daha garanti olmasını istiyorsanız şuan çalıştığız yerde 28 iş günü gösterin yeni açılan yerde 2 iş günü sigorta gösterin'. İlerde oluşabilecek istihdamı da göz önünde bulundurup daha geniş saatlere yayarsanız,bir daha uğraşmak zorunda kalmazsınız.
  8. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98715
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ALPERYAPI ( Henüz kurulmadı - kurulma aşamasında... )
    700 kişilik yer 93 saat çıkıyor, 13 gün sigortalı gözükmeniz yeterli diğer yer 13 saat çıkıyor iki gün sigortalı olmanız yetiyor. Tam zamanlı görünüp 180 saat geri kalan 36 saatlik mesai saatlerinizide orada kullanabilirsiniz. Çok daha garanti olmasını istiyorsanız şuan çalıştığız yerde 28 iş günü gösterin yeni açılan yerde 2 iş günü sigorta gösterin.[/quote]

93 saat ( 13 GÜN ), 13 saat ( 2 gün ) ve de en sondaki 28 ve 2 işgünü de anlaşıldı, Fakat;
    " 180 saat ve kalan 36 saat' lik ..." i pek anlamadım... - 217 saat - 180 = 36 ' şeklinde mi hesapladınız..... 180 saatten az olan sözleşme yapmalısınız iki yerede bakabilmek için.En mantıklı olanda budur diyen Murat Bey' in saptaması daha uygun değilmi...
    Cevaplayacağınız umuduyla, şimdiden TEŞEKKÜRLER...
  9. murat907 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14963
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİREYSEL
    36 değil,37 saat olacak.Alıntı yaptığım yerin üstünde zaten 37 saat olduğunu belirtmiştim.180+37=217 (max çalışacağınız süre der bakanlık)
  10. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98715
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Önce çok teşekkür ederim... 37 saat, bence tamam, ama benim alıntı yaptığım yerde 36 yazdığı için ben bilhassa 36 aldım...
    Benim asıl takıntım... 180 NEDEN... yani 170 alıp 37 yerine 47 ' de alabilirdi ( VARSAYIM ) saygılarımla... Böyle kaliteli karşılaştırmaların yapılması SİTEMİZİN değerini artırıyor...
  11. murat907 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14963
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİREYSEL
    Haftalık çalışma süresi 45 saat dilmi üstad.45x4=180 saat.Bakanlık ezbere böyle diyor.Bence Bakanlığın hesaplamasında sıkıntı varda,hiç girmeyelim oraya:)
  12. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98715
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
  13. murat907 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14963
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİREYSEL
    Teşekkürler,sizede başarılar iyi çalışmalar ...
  14. Burak AKÇAY İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92465
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    çalıştığım yerde 30 gün sigortalı görünüp de aynı zamanda diğer yerde 2 gün sigortalı görünmemin bir sakıncası olur mu? Şöyle biliyorum. Emeklilik yaşını etkilemez fakat toplu ikramiye ya da emekli maaşında faydası diye duydum.
  15. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    eksiğinde olur fazlasında bişey olmaz :)