1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tam zamanlı firmadan ayrılırken yaptığım çalışmaların bir örneğini de almalımıyım?

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 23 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Merhaba,

Ayrılmayı düşündüğüm tam zamanlı bir firmam var. Firmaya pek güvenmiyorum defterede bişey yazamıyorum. Firmamda hazırladığım risk değerlendirmesi, acil durum eylem planı, eğitimler bunların orjinallerini alsam kopyası onlarda kalsa daha mı iyi olur ? Ayrılırken neleri yanımda götüreyim. Birde ayrılırken bir dilekçe yazayim mi görevimi yerine getiremediğime dair?
  2. Eyup Sultan Beslioglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    12986
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hazırladığın evrakların imzalı olmak kaydıyla kopyalarını alabilirsin aslı firmada kalsın.O bahsettiğin dilekçeyi de bakanlığa gönder bence
  3. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    kopyalar bi işime yarar mı asıllarını işyeri kaybederse?
  4. Eyup Sultan Beslioglu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    12986
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    imzalıysa yarar kesinlikle.ayrıca tespit öneri defteri kayıtlarını da al.Noter onaylıysa işverenin imzalamasına da gerek yok yazıp doldurup alabilirsin.
  5. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    deftere bişey yazamıyorum onun için ayrılacağım zaten kopya evrağın aslı olmayınca nasıl iddia edeceğim ?
  6. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    imzalıdan kasıt işverenin de imzası tabii ki.
    keşke çiftli hazırlasaydınız.
    ya da en kötü bir günlüğüne kaçır, aslı gibidir yaptırt noterden :)
  7. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    41 sayfa :( notere götürsem maaşı oraya veririm herhalde :)
  8. Kıymet Güzel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18047
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    anlamadığım şey biz ayrıldıktan sonra o işyerinden ne zamana kadar sorumluyuz?
  9. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    noterden görevinizi yerine getirmeniz engellendiği için ihtar çekin işten ayrılmayı göze aldığınız için bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.İhtarname de bu durumun düzelmesi için işverene 1 hafta süre verin süre bitiminde aksaklığın düzelmemesi halinde tüm haklarınız saklı kalmak kaydı ile iş akdinizi tek taraflı fesh edeceğinizi bildirin.risk analizi ve diğer belgelerinin kopyalarının sizde olması sıkıntı çıkartmaz diye düşünüyorum noter ihtarnameniz de referansınız İş güvenliği uzmanları yetki ve sorumlulukları hk yönetmelik olsun..eş zamanlı olarak Bakanlığa da şikayetinizi mutlaka yapın..;)
  10. ali erdoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    15303
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ayrıldıktan sonra bir ay daha işyerin de sorumlusun o yüzden kendini garantiye alman iyi olur
  11. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    işyerimde benim zamanımda kaza oldu uzuv kayıplı 10 yıl sorumluyum onun için evrakları almam gerekiyor.
  12. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Eğer ki işveren elindeki evrakları yok ederse ve sizinde elinizde fotokopi varsa sizi istediği gibi suçlayabilir. Ben mutlaka her hazırladığım evrağın iki nüsha halinde çıktısını alır işveren ve diğerlerinden ıslak imzalı alırım. Kimse bana diyemez ki bu evrak bizde yok al kardeşim ıslak imzalı. Fotokopinin hiç bir önemi yok. Delil niteliği taşımaz yani kanıtlayamazsınız ancak tespit öneri defterine atıyorum örneğin risk analizinin sayfa numarası, madde sayısı, yayın tarihi vs şeklinde bilgileri yazıp ekip tarafından hazırlandı ıslak imzalı hali firmada, fotokopisi de uzman tarafından alındı şeklinde not düşerseniz ayrı.
  13. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    valla 70 sayfaya yakın evrak imzalattım 70 daha imzalamazdı o zaman aslını ben alayim:)
  14. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    risk değerlendirmesi yönetmeliğinde dijital ortamda saklanabilir diyor ?
  15. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İstediği kadar mızlansınlar bazen 250 sayfa imzalatıyorum beğenmiyorsa sözleşmeyi iptal eder. Farketmez
  16. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    aslını alamazsınız bildiğim kadarıyla. firmada imzalı asıl olmalı
  17. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18410
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Nasıl defter dolduramıyorsunuz anlamıyorum yani işveren mi engel oluyor?
  18. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    aynen öyle yazdım iptal ettirdiler defteri şimdi yeni defter aldırttılar