1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tam zamanlı uzmanın işyerinden istifa etmesi

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve isg.ozgur tarafından 7 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. isg.ozgur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba,

Bir firmada hem istihdamı zorunlu personel olarak hemde iş güvenliği uzmanı olarak görev alıyorum.İki taşeron firma,kağıt üzerinde taşeron gözükmüyor ama firmalar aynı adresteler onlarda benim üzerime tanımlı sigortamı yapıyorlar çıkan saatime göre. Firmada önemli birkaç iş kazası oldu ve görevimi tam anlamıyla yapamıyorum bu yüzden istifa edeceğim. Noterden 6331 sy kanun gereği çıkarılmış olan iş güvenliği uzmanlarının görev yetki sorumluluklarına bağlı olarak görevimi yerine getirebilmem için gerekli imkanlar tarafıma sağlanamamakta olup, yasanın belirtmiş olduğu hususları yerine getirilmemiş olmaması nedenli tek taraflı istifa ediyorum diye bir dilekçe yollayacağım ama sorumlu müdürlük içinde noterden sözleşmemiz olmuştu onun içinde ayrı bir istifa dilekçesi mi göndermeliyim ? Birde diğer firmalar var. Onlarada istifa dilekçesi yollamam gerekiyor bunların hepsini bir dilekçeye harmanlıyabilir miyim malum noterde üç firmaya ayrı ayrı yaparsam maaşı notere bırakır giderim :) Yardımlarınızı bekliyorum.
  2. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Noterden yapman şart mı? PTT ile İadeli taahhütlü gönder. Deki şu şu sebeplerden ötürü şu tarihte şirketiniz ile yapmış olduğum tüm sözleşmeleri sonra erdireceğim de bence yeterli. sonuçta seni asıl olarak bağlayan İSG-Katip sözleşmesi. Sen dediğin tarihte İSG-Katip e gir sözleşmeyi iptal et, Onu da onlar takip etsin bi zahmet.