1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tam zamanlı uzmanın ilave işi

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 18 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Merhaba,

Çalıştığım inşaat firmasında tam zamanlı uzmanım isgkatipten 100 kişilik bildirimim var. Aynı firmanın taşeronu 50 kişilik bu firmaya hizmet vermek istiyorum. Sigortam firmamda tam zamanlı yatarken, taşerondan hizmet sürem kadar yatsa ilaveten bi sıkıntı olur mu?
  2. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    tam zamanlı uzman ile 100 kişilik bildiri farklı şeyler, 100 kişilik bildiri yapılıp tüm zamanını işyerinde harcıyorsan ki, durum onu gösteriyor, diğer zamanlarını o şekilde kullanabilirsin, 50 kişi için gereken süre kadar sigortanı yaptırdığın sürece bir sıkıntı olmaz,

tam zamanlı ataman var ise o zaman diğer bir işyerinde aynı ünvanda çalışamazsın, farklı bir ünvanda çalışabilirsin, SGK bu şekilde belirtiyor.
  3. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba,
    Tam zamanlı atamam var 11700dk /aylık çalışmam var bir berberde isg uzmanlığı yapamam dimi yanlış anlamadım yazınızdan
  4. Ersin Topçu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Nilay Hanım,

Erdem Beyin dediği gibi doğru anlamışsınız. Tam zamanlı bir işyerine atamanız yapıldı mı başka bir yere bakamıyorsunuz.
  5. Canan Tanis İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sinerji İnşaat Mimarlık Müşavirlik A.Ş.
    Kısmi süreli isg katip ataması yapılan,sgk sı gün yatan uzman,geri kalan saatlerini kullanabilir mi? Sgk başka yerden ayrıca yatarsa sıkıntı çıkar mı?
  6. Canan Tanis İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kısmi süreli isg katip ataması yapılan,sgk sı 30 gün yatan uzman,geri kalan saatlerini kullanabilir mi? Sgk başka yerden ayrıca yatarsa sıkıntı çıkar mı?
  7. Filiz Akygt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar tam zamanlı uzman olarak çalışırken , max. zamanı asmamak kaydıyla baska bir yerde de çalışabilirsiniz. Sgk 30 gün primi yatıyor daha baska yatamaz diye buna bakmaz. Kac gün yaratsa yatsın sgk için. Yalnız emeklilik için aylık 30 gün hesaplar , yatırılan o fazla parayı da size geri öder. Örnekleri mevcuttur. Şöyle ki bir uzman bir yerde 30 gün sgk yatıyor, diğer bir yerde 30 gün yatırmış hep. Sgk da bir güzel paraları almış ☺ emeklilik gelince anlaşılıyor tabi , gün sayısı önceden geliveriyor emeklilik için uygun yaş gelmese de ☺ o zaman da emeklilik için gerçek yaş süresini bekliyorsunuz ve o x firmaların size yatırdığı fazla sigorta primlerini bir güzel geri ödüyor size sgk
  8. Canan Tanis İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Teşekkürler
  9. burak akşehirli İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    95871
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar konu açıklığa kavuşmuş ancak bende destek olmak için yazıyorum,A sınıfı uzmanım aynı şantiye içerisinde 4 ayrı firmaya uzmanlık yapıyorum,Ana firmanın sayısı fazla ancak diğer firmaların sayısı daha az yani sürem yetiyor ayrıca her firma beni kişi sayısı kadar dakika hesabına göre sigortalı gösteriyor bu tarz çalışılabiliyor ve herhangi bir kanuni sıkıntı yok.Tabi her firma için ayrı risk analizi,acil durum raporu,vb.. dökümanları hazırlamanız ,saha kontrollerini yapmanız,eğitimlerini vermeniz gerekir,saygılar.
  10. Merve Mentiş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119043
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Bu soru tam zamanlı uzman olarak çalışan değil de tam zamanlı farklı bir işte çalışıp , yine max zamanı aşmamak kaydıyla başka bir yerde iş güvenliği uzmanlığı yapılabilir mi diye sorulsaydı cevap yine aynı mı olacaktı ??
  11. Ferda Fidan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33024
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet aynı olacaktı, ben aynı şekilde bir iş yerinde başka bir görevle tam zamanlı olarak çalışıyorum ve iş güvenliği uzmanlığını da max. süre 212 saati doldurmadan çalıştığım iş yeri için kişi başına dakika hesabıyla yapıyorum ve bu iş güvenliği saatlerini de fazla mesai olarak bordroma işletip sigorta primimi yatırtıyorum. bu işlemi yapmadan önce çok araştırdım, bakanlıkta ilgili kişiler ve il müdürlüğü ile görüştüm ve bu şekilde işlemin yapılmasının herhangi bir problem olmayacağını belirttiler. iş güvenliği uzmanlığı yaptığım süreler de isg katip üzerinden yapılmış sözleşmemde olması ve isg katipte gözüktüğü nedeniyle bir üst sınıfa geçmek için gerekli primimi doldurduğumda bunu da belgelemiş olacağım. bu konuda herhangi bir sıkıntı yok. zaten iş güvenliği uzmanı varsa kendi çalışanlar arasından belirlenir diye madde var.
  12. Merve Mentiş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    119043
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 28 Haziran 2016 ---
    Çok teşekkür ederim ☺