1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tam zamanlı uzman dakikası?

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve şevket ediz tarafından 4 Kasım 2015 başlatılmıştır.

 1. drgndry İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  60389
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  merhaba;bende bir group şirketinin üç farklı sektördeki iş yerine bakıyorum,üçündede kısmi zamanlı çalışıyo olmuyormuyum.sigortanızın 30 gün yatması tam zamanlı olduğunuzu gösterir mi?bence sizde bende kısmi zamanlı uzman olarak çalışıyoruz.sizce?
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Kasım 2015 ---
  merhaba;bende bir group şirketinin farklı kollarında isg uzmanı olarak çalışıyorum.sigortam 25-3-2 olarak yatıyor ve tooplamda 30 gün sigorta yatıyor,böyle ayrı ayrı yatması ileriki zaman için bir sorun teşkil edermi,yani faydasımı olur,zararımı olur.yardımcı olursanız cok sevinirim
 2. faysal sinan karğın İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  99564
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  500-700 arası çalışanı bulunan çok tehlikeli bir işletmede kaç iş güvenliği uzmanı çalıştırılmalı ve bu çalıştırılacak olan uzmanların uzmanlık sınıfı ne olmalıdır.Bununla ilgili yorumlarınızı bekliyorum çünkü yönetmelikte tam cevabını bulamadım.

  saygılarımla..
 3. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Akçansa Çimento Fabrikası
  Çok Tehlikeli sınıfta A sınıfı İş Güvenliği uzmanı olmalı geçici süreliğine B sınıfı uzman da olabilir. 250 kişiye bir tam zamanlı uzman çalıştırılmalı, 250'nin katı üzerine kalan kısım için kısmi süreli uzmanlık sınıfı fark etmeyen uzman çalıştırılmalı;
  yani 700 kişi çalışıyorsa 250+250=500 kişi için 2 tam zamanlı A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
  kalan 200 kişi için kişi başı 40dk hesaplanacak şekilde ( 200*40 /60 = 133 saat ) kısmi zamanlı sertifika sınıfı fark etmeyen İş Güvenliği uzmanı çalıştırılmalı.
 4. faysal sinan karğın İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  99564
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 12 Ocak 2016 ---
  çok teşekkürler orkun bey..4