1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tam zamanli uzman olarak calisip disaridan bir firmaya da hizmet verebilir miyim?

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Nilcan Parlak Sütcü tarafından 18 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Arkadaşlar,
    İki iş yürütülebilir ama, bunu sadece artı kazanç olarak bakmayın.. yükümlülük çok artacak hem yasal ham manevi...
    daha önce uzmanlk deneyiminiz varsa daha pratik olabilirsiniz elbette,ancak yeni belge almış bunu nasıl kullanırım da fazla para kazanırım diye bakmak demek büyük bir sorumluluk almak demek,sizlerin halihazırda zaten oldukça yükümlülüğünüz var örn; kalite müd. planlama,çevre müh. vb..
    Bence ilk etapta bırakın,bağımsız kişi yada osgb ile anlaşsın firmalarınız, sizde sistemi takip edin yada kontrol edin..İlerleyen zamanlarda talip olursunuz bu işe..ben olsam öyle yapardım..
    Şu anda bile firmalarıma yasal yükümlülüklerinin yaklaşık 2 katı süresi kadar gidiyorum ki daha fazla etkili ve fazla çalışma yapayım..bu benim inisiyatifim tabi fazla geldiğim için firmalarımdan para talep te etmiyorum..Ama ne kadar iş o kadar sorumluluk demek..
    Lütfen olaya sadece ek gelir gibi bakmayın..
  2. Ferhat Ayas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tuğba hanım dikkat çektiği noktalar gerçekten önemli, SORUMLULUK ALDIĞINIZI bilmelisiniz!! bu nedenle güzel bir öneri vermiş. İlk bir veya bir kaç yıl için kesinlikle OSGB ile anlaşarak isg konusunda firmanızın tabanını oluşturmasını sağlayın. Bu sayede sizde tecrübe sahibi ve elinizde donelerin oluşturduğu bir bilgi birikimi olacaktır.

Tuğba hanım bu talepler arkadaşlarımızdan çok, çalıştığı kurumların talebi, isteği veya dayatmasından dolayı gelmektedir. " Sen gene md. ol ama boş yere extra uzman almayalım. Yasal olarak gereksinimi olan uzmanlık belgenide kullanmış olursun" vs vs, gibi talepler karşısında zor durumda kalınmaktadır.
  3. Kerem ERSİN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yukarıda yazılanlara bende katılıyorum, ancak çalıştığımız yerlerde bu zihniyet var. Bu şekilde iken de, OSGB'den yararlanın, ben bu işi yapmıyorum demek kolay değil, hatta mümkün değil belki de. Şu olabilir rest çekip yapmayıp, işten de ayrılabilirsiniz. Ama sonrasını düşünmek gerekli. aradaki dengeyi sağlayıp çalışmak burada önemli ve zor olan. O yüzden aklımızdan geçen veya yaşananlara ilişkin durumları sizlerle paylaşıyoruz ki, en doğru yolu bulalım, yanlış yapmayalım. Kısacası her zaman talep biz çalışanlardan gelmiyor, üstten geliyor... Ek gelir durumunun pek görülecek yanı yok. Sorumluluk fazla!..
  4. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Sonuçta hiçbir işveren işinin yanısıra uzmanlık yapmadığın için seni kanunen işten çıkartamaz,tabi siz bununla ilgili bir yazılı taahhütte bulunmadıysanız
  5. Kerem ERSİN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tabi çıkaramaz, bunları sadece iş kaybına uğramamak için dedim... genel düşünceler bu yönde olduğunu ifade etmek istedim.