1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tanışma.

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve aksungur_yigit tarafından 20 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. aksungur_yigit İSGforum Üyesi

Selamun aleyküm arkadaşlar.
    İsmim Mustafa A. Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümü Talaşlı Üretim Öğretmenliği mezunu Teknik Öğretmenim. İş Güvenliği Uzmanı konusunu 2 yıldır takip ediyorum ve genel olarak ilgileniyorum. Şu için herhangi bir sertifikaya sahip değilim. Ama ilerde olursa buradan faydalanmak isterim.
    Saygılarımla.
    Not: Arkadaşlar yöneticisi olduğum bazı gruplarda Teknik Öğretmenlerin İş Güvenliği Uzmanlığı yapması iptal edildi diye bir söylenti duydum. Kanuna baktığımda ise böyle bir durum yoktu. Acaba bu haber yanlış mı?
  2. bayramali İSGforum Üyesi

YALNIŞ..TEKNİK OKUL VE TEKNİK ÖĞRETMENLER İBARESİ VAR PROBLEM YOK..
  3. kozdemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44637
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    euas
    aleykümselam mustafa bey o haber eski bir dönem dava açılmıştı teknik eğitim mezunlarının almaması için şimdi başvurup alabilirsin mayıs dönemine sınavına yetiş il olarak nerde isen çalışma bakanlığının sitesinden bakabilirsin yetkilendirilmiş eğitim kurumlarına allah yardımcın olsun.
  4. aksungur_yigit İSGforum Üyesi

Sayın "bayramali" Bey, cevabınız için teşekkür ederim. Umarım yanlış aksettirmem "YALNIŞ" değil "Yanlış" olacak. Malumunuz öğretmenlik bitirince gözüme çarpıyor... Küçük bir ayrıntı büyük harfle yazmanıza gerek yoktu zira göz problemim Allah'a (c.c) şükür yok :). Diğer bir özellikte sanalda büyük harf bağırmak anlamına gelmektedir. Bu yüzden memurlar.net gibi büyük forum sitelerinde konu büyük harfle yazılmışsa yayınlanmaz. Umarım bu güzel forum sitesi bölüm yöneticisi olarak sizde buna dikkat edersiniz.
    Sayın "kozdemir" Bey, cevabınız için sağolun. AKP Sözcüsü ve eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik twitter üzerinden Teknik Öğretmenlere sorunlarının çözümü için çağrıda bulunmuştu. Bizde o sırada arkadaşlardan gelen belgeleri okuyorduk. Gözüme ilişti böyle bir yazı. Dediğiniz gibi eski tarihli bir belgeydi. Malum TMMOB her yerde Teknik Eğitim Fakültelerinden (TEF) bir şey koparmayı kendine iş edinmiştir. Şu an için memurluk, POMEM ve vb memuriyetleri beklediğim için aklımın bir köşesinde olan bir durum iş güvenliği konusu. Fakat yasalaşmadan öncede takip ettiğim ve yasalaşmasının yakın olduğunu çevreme öngördüğüm bir durumdan beri takip ediyorum, 2 sene.
    Bir diğer korkum ise bu sektörde; sorumlulukların fazla olmasıdır. Herhangi bir kaza ve sonrasında üstlenilecek sorumluluklar...
    Kırıkkale'de ikamet etmekteyim. Burada Kırıkkale ünv uzaktan eğitim ile bu kursu veriyormuş.
    "kozdemir" hocam sizde iş güvenliği uzmanısınız? Sizde mi TEF mezunusunuz?
  5. ali haydar İSGforum Üyesi

merhaba ali haydar 5 yıllık iş güvenliği müdürüyüm saygılarımla
  6. kozdemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44637
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    euas
    merhaba aksungur bey bende sakarya üniv tef mezunuyum isig c sınıfı uzmanıyım
  7. efecan İSGforum Üyesi

müdür hoşgeldin..memnun olduk..kozdemir senide hoşbulduk...
  8. kozdemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44637
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    euas
    hoşbulduk :)
  9. rastin277 İSGforum Üyesi

Herkese selam Adım hakan yazici elektrik muhendisiyim. amasya belediyesinde calısıyorum. daha yeni sertifikamı aldım. bir sıkıntı cıkmazsa belediyenin iş güvenlik uzmanı olucam. ama hala ogrenmem gereken cok sey var.umarım burada yardımıcı olabilecek arkadaslar bulabilirim.
    saygılarımla.