1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tarım ve ormancılık sektörlerinde iş sağlığı ve güvenliği risklerinin değerlendirilmesi

Konusu 'Zirai ve Tarım Çalışmalarında Emniyet' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 23 Ocak 2016 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  14-15 Ocak 2016 tarihlerinde Ankara Plaza Hotel’de İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından “Tarım ve Ormancılık Sektörlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Risklerinin Değerlendirilmesi” TAIEX semineri başarı ile gerçekleştirilmiştir.
  Seminerin açılış konuşmasını İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Sayın Kasım ÖZER yapmış olup ardından AB Delegasyonu temsilcisi Virve VİMPARİ konuşma yapmıştır. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcıları Sayın İsmail GERİM veSedat YENİDÜNYA, Daire Başkanları, kamu kurumları, üniversiteler ve tarım sektörü ile ilgili sosyal taraflardan yaklaşık 120 kişilik katılım sağlanmıştır.

  upload_2016-1-23_14-25-12.jpeg

  Seminerde ülkemizden kamu kurumları ve üniversitelerden akademisyenler ve Letonya, Almanya, Avusturya ve İsveç’ten katılan uzmanlarla tarım ve ormancılık sektöründeki iş sağlığı ve güvenliğine dair pek çok konu ele alınmıştır. Ayrıca Bakanlığımız İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’ndan Dündar UÇGUN “Tarım ve/veya Ormancılık Çalışanları için Minimum Gereklilikler/Çalışma Standartları” sunumuyla, Çalışma Genel Müdürlüğü’nden Alper AVŞAR METİP projesi (Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi Projesi) ile ilgili sunumuyla; ÇASGEM’den Funda ÇINAR ALTAY, “Tarım ve Ormancılık Sektöründe Ulusal Kanun ve Yönetmelikler” sunumuyla; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan Olgun Haydar POLAT “Tarım ve Ormancılık Sektörü Hakkında Genel Bilgi, Sektördeki Ulusal Sosyo-Ekonomik İstatistikler İle İSG İstatistikleri” sunumuyla katkı sağlamışlardır.

  upload_2016-1-23_14-25-12.jpeg

  Akademisyenlerimizden Harran Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep ŞİMŞEK, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman ENGÜR, Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Benal ÖZTEKİN, Çukurova Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ferdi TANIR ile paydaş kurumlardan Ceyhan Toplum Sağlığı Merkezi’nden Uz. Dr. Ramazan Azim OKYAY ve Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi’nden Dr. Mesut GÖLBAŞI gibi sektörün önde isimleri katılım sağlamışlardır.

  Avrupa Birliği ülkelerinden ise Almanya’dan Bay Martin HARTENBACH, Tarım, Ormancılık ve Bahçe Bitkilerinde Sağlık ve Güvenlik Ulusal Sigorta Kurumu’ndan; Avusturya’dan Bay Stephan WOECKİNGER, Tarım, Ormancılık ve Bahçe Bitkileri İş Teftiş Başkanlığı’ndan; İsveç’ten Bayan Mozhgan ZACHRİSON İsveç Üniversitesi Tarım Bilimleri Bölümü’nden çeşitli sunularıyla katkı ve katılım sağlamışlardır.

  upload_2016-1-23_14-25-12.jpeg

  İki gün süren çalıştayda Türkiye’den ve Avrupa’dan sektörün seçkin isimleri aynı platformda tecrübe ve bilgi paylaşımı fırsatı bulmuş, sektörde devam edegelen sorunların farklı coğrafya ve koşullarda nasıl çeşitlendiği, farklıperspektiflerden, paralel mevzuatlar çerçevesinde bu sorunlara ne tür çözümler üretildiği ve üretilebileceği üzerinde tartışılmıştır.

  Sunumlar için tıklayınız

  Ekli Dosyalar: