1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Taraf Gazetesi - Türkiye büyüyor işçiler ölüyor!

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Mahmut Cihan tarafından 6 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. Mahmut Cihan İSGforum Üyesi

  Taraf Gazetesi - Türkiye büyüyor işçiler ölüyor!
  Haber Tarihi: 06.04.2012, 03:42
  İş Güvenliği Yasa Tasarısı Meclis’te hâlâ beklerken, Erzurum’da baraj göletine deniz bisikleti ile açılan beş TEDAŞ işçisinin ölümünden sonra dün de Tuzla’da iki işçi gaz sıkışması nedeniyle hayatını kaybı.

  İHLAS SON DAKİKA - Erzurum’un Aşkale İlçesi’nde Karasu-2 baraj göleti içinde bulunan elektrik nakil hattındaki arızayı gidermek için deniz bisikleti ile gölete açıldıktan sonra sulara gömülen beş TEDAŞ işçisinden üçünün daha cesedi bulundu.
  Olayla ilgili gözaltına alınan TEDAŞ İşletim Bakım Müdürü Tuncer Yeşilyurt tutuklandı. Değişik iş kollarında art arda yaşanan işçi ölümleri ihmalleri gündeme getiriyor. Türkiye ekonomik olarak hızla büyürken işçi ölümlerinin önüne geçilemiyor.
  İşçilerin can güvenliği alınmadan deniz bisikletiyle göreve gönderilmesi üzerine soruşturma başlatıldı. TEDAŞ İl Müdürü Ziya Özpetek, TEDAŞ İşletim Bakım Müdürü Tuncer Yeşilyurt, Personel Müdürü Şahin Torun ile İşletme Şefi Yalçın Tuha Aşkale Cumhuriyet Savcısı tarafından sorgulandı. Tuncer Yeşilyurt tutuklanırken diğerleri serbest bırakıldı.
  Bindikleri deniz bisikletinin alabora olmasından sonra 1.5 saat buz tabasına tutunanak su yüzeyinde bekleyen ancak kurarma ekipleri gecikince suda kaybolan işçilerden önce Rıdvan Takım ile Mustafa Arifoğulları’nın cansız bedenleri bulundu.
  Kaynak: TARAF GAZETESİ