1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tarih: 14 ocak 2014 sınav sonuçları açıklandı

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Selman Doğan tarafından 13 Ocak 2014 başlatılmıştır.

?

SINAVI KAZANDIM

Anketin kapanma tarihi 27 Ocak 2014.
  1. A SINAVINI KAZANDIM

oy sayısı 73
    29,2%
  2. B SINAVINI KAZANDIM

oy sayısı 42
    16,8%
  3. C SINAVINI KAZANDIM

oy sayısı 113
    45,2%
  4. A SINAVINI KAZANAMADIM

oy sayısı 6
    2,4%
  5. B SINAVINI KAZANAMADIM

oy sayısı 2
    0,8%
  6. C SINAVINI KAZANAMADIM

oy sayısı 6
    2,4%
  7. SINAVA GİRMEDİM

oy sayısı 9
    3,6%
  1. pastnova İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Yeliz hanım aynı durumdayım.Duyuru yayınlandığı gibi itiraz edicem bende 71 hesaplamıştım aynı şekilde cevap anahtarım vardı benimde!!!!
  2. nly celik İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49136
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kaç kişi kazandı ki bi açıklama yapıldı mı? bu konu da
  3. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Emindik ama bakanlıK gözümüzün önüne getirince daha iyi oldu.. Hepimiz için hayırlı olsun
  4. Şeyma Ateş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben de 69 aldım itiraz dilekçesi vericem..yalnız sizin dilekçe gerekçeniz ne olacak öğrenebilir myim? daha önce 69 alıp itiraz eden ve olumlu sonuçlananlar olmuş ancak itiraz dilekçesi nasıl hazırlanmış ne gerekçe yazılmış onu bilmiyorum..
  5. Şeyma Ateş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    itiraz dilekçe örneği bilen var mı acaba?
  6. mehmet akif çiftepala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    58916
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    FARKLI MEDİKAL OSGB
  7. BÜLENT DİNÇER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    65588
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  8. mine karaçay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    T.C.
    ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ‘ne

Konu: Sınav Sonucu İtirazı Hk.

21.12.2013 tarihinde yapılan İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınavında 69 (Altmışdokuz) puan alarak başarısız oldum. Beklediğim puanın daha yüksek olması sebebiyle sınav sonucuma itiraz başvurusunda bulunarak sınav kağıdımın tekrar incelenmesi için;

Gereğini arz ederim. ..../..../2014
    Adınız Soyadınız
    ADRES

EKLER
    1) Dekont
    2) Sınav Sonuç Belgesi Çıktısı
    3) Nüfus Cüzdanı Kopyası

benim bulduğum dilekçe örneği bu arkadaşlar internetten
  9. Şeyma Ateş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    gerekçelerimiz hep bu mu olacak? tekrar inceleme mi yazacağız?
  10. Eren B. İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68930
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    78 .C (Champion)
  11. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    82 alarak ikinci sınavda muvaffakiyete erdim. Geçen arkadaşlara iş hayatında başarılar diliyorum. Kalan dostlara ise tavsiyem itirazınızı yapın, umut bağlamayın. Bir sonraki sınava hazırlanın. Sıkıntılı bir süreç. Bazen iyiki kalmışım bile diyorum. :D . İkinci sınava hazırlanırken bir sürü eksiğim olduğunu gördüm. o kadar çalışmama rağmen. Şubatta B sınavına gireceğim. Yine çalışmaya devam. Rastgele ...
  12. ssenturk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    benim anlamadığım bir olay var. ben ilk kez 21 aralıkta sınava girdim 80 alarak C sınıfı oldum. hiç bir yerde C sınıfı uzman olarak çalışmadan şubatta sınava girilerek B sınıfı olma şansım mı var? sanırım olaydan bir haberim! ayrıntılı bir şekilde aydınlatırsanız sevinirim...
  13. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ssk hizmet dökümünde 1500 gün (herhangi bir iş) primin varsa şubatta B sınıfı için, 3000 günün var ise de A sınıfı için başvuruda bulunabilirsin.
  14. ssenturk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    çok teşekkür ederim.
  15. Serdar Günay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar yükselme ile b oldum ve prim günüm 2200 413 tl belge ücretini yatırıp B den A ya yükselmek için Şubak sınavına girebiliyormuyuz.?

lütfen bilgisi olan varsa yardımcı olsun yada kesin bilgilere ulaşabileceğim bakanlık numarası v.s.

şimdiden eyvallah:)
  16. HASAN YAVAS İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34195
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman

malesef giremezsin.yükseltme sınavlarına yalnızca tek sınıf için girebiliyorsunuz.
  17. Serdar Günay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkürler bununla ilgili bakanlık duyurusu varmış buna ulaşmamda yardımcı olursanız sevinirim.en son yapılan duyruya baktığımızda sanki yararlanabiliyoruz izlenimine kapıldım bakanlığa ulaşmaya çalışıyorum tabi bildiğiniz üzere kimse telefonlara bakmıyor!
  18. İbrahim malkoc İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  19. HASAN YAVAS İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34195
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    3 Aralık 2013 tarihli Duyuru
    Yükseltme Sınavlarına Giriş Yapacak İş Güvenliği Uzmanlarının Dikkatine!

Bilindiği üzere iş güvenliği uzmanlığı belge sınıfı yükseltme hakkı tanınan kişiler, ilgili Kanunun yayımından itibaren bir yıl içinde yapılacak iş güvenliği uzmanlığı sınavlarından en fazla ikisine katılabilirler.Bu hak bir belgenin kazanılması için verilmiş olup ilk sınav hakkında başarılı olanlar, yeni bir belge için sınav hakkı talebinde bulunamazlar.
    Ancak aşağıdaki uyarılara dikkat edilmesi gerekmektedir.
    Belge sınıfı yükseltme imkanı tanıyan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda yapılan değişiklik gereği;

·2 Ağustos 2014 tarihine kadar iki sınav hakkı bulanan kişiler bu hakkı sadece bir belge sınıfı yükseltmek (B veya A) için kullanabilirler. Prim gün sayısı yeterli olsa dahi ikinci defa yükseltme yapamazlar.
    Örnek 1: C sınıfı belge sahibi bir uzman, prim gün sayısına göre B veya A sınıfı belge sınavına girmeye hak kazanır.
    Örnek 2: B sınıfı belgeye sahip olanlar, prim gün sayısı yeterli olduğu takdirde A sınıfı belge sınavına girebilirler.
    Örnek 3: Belgesi olmayanlar ise öncelikle C sınıfı belge alırlar. Başvurdukları tarih itibariyle prim gün sayısına göre B veya A sınıfı belge için sınava katılabilirler.
  20. şeyma pulat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Teşekkür ederim selman bey. bu konuda pratikte olduça tecrübesiz biri olarak tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Bolu grubu olarak yapabileceğim ne varsa hazırım seve seve. Hızla biyerlerden başlamak istiyorum :)