1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tavan vinçlerine load cell (yük sınırlayıcı) takılması

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Muharrem Arduç tarafından 21 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. Muharrem Arduç Çeviri Grubu

  • Çeviri Grubu
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Bursa
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ArcelorMittal
  Arkadaşlar merhaba. Tavan vinçlerine Load cell (yük sınırlayıcı) takılmasının zorunlu olduğunu söyledi periyodik bakımı yapan firma. Ben mevzuatta böyle bir zorunluluğa rastlamadım ama kaçırdığım noktalar olabilir.Sizin bu konuda bir bilginiz var mı?
 2. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Her hususun harfiyen yönetmeliklerde veya kanunlarda yazmasını bekleyemeyiz. Konuya biraz da teknik olarak yaklaşmak lazım. yük kaldırıyorsunuz ve kaldırdığınız her yükün ağırlığını kesin olarak bilemeyebilirsiniz. 6331 ne diyor? gerekli tedbirleri almakla yükümlüsünüz.