1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tavan vinci için işaret eğitimi ile ilgili sunum arıyorum.. !

Konusu 'Sunumlar' forumundadır ve onurgvnc tarafından 22 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. onurgvnc İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    tavan vinci için işaret eğitimi ile ilgili sunum arıyorum.. !
    bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.. şimdiden teşekkür ederim..
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Vinçlemede İşaret Dili

Vinci kumanda eden pilota dışarıdan direktif veren yardımcı pilotun kullandığı işaretlerdir. Pilot bu işaretlere göre vinci yönlendirmelidir. Yardımcı pilot, telden kullanılan tel boyu kadar uzakta durmalı ve o noktadan işaret vermelidir.

Ekli Dosyalar:

• isaret.jpg
      isaret.jpg
      Dosya Boyutu:
      18,7 KB
      Görüntüleme:
      235
  3. onurgvnc İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    ilgininize ve alakanıza teşekkür ederim fakat bu işaretler yanlış :( yada başka bir vincin kullanımında uygulanmakta.
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hi-up yada kule vinci için galiba..sen tekerleri ortadan kaldır uyarla işte..
  5. onurgvnc İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    malesef bu hareketler tavan vinci için kullanılanlar değil.. köprü hareketi çok farkılı, uzun süreli bekleme vss.. gibi hareketleri var. makina mühendisleri odası sapancı eğitimlerinde gösteriyor bu eğitimleri ama malesef tavan vincinin sunumunu bulamadım bir türlü.. :(
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kanka tavan vinci sireni olursa ve lambası,uzaktan kumandası da olursa birde tavan vinci kullanma talimatı hazırlarsan işarete mişarete gerekmek kalmaz..:)
  7. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    talimat örneği

Ekli Dosyalar:

8. onurgvnc İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    malesef istediğim buda değil.. :( sapancının kabindeki tavan vinci operatörüne yaptığı işaretleri arıyorum..
  9. cankaban İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşaretçi ve Sapancı Eğitimi

isghizmet.com eğitimlerinde var, 45 sayfalık sunum şeklinde
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 27 Mart 2013 ---
    bom yukarı bom aşağı jimbom lu birşey kanca yukarı vs
  10. onurgvnc İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    tavan vincinde bom işareti yok, köprü sağa sola gibi işaretler var uzun süreli bekleme vs.. malesef bulamıyorum :(
  11. Selin Kaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar ardakadaşlar,

Çalıştığım firmada 20 tane tavan vinci var ve büyük bir kısmında uzaktan kumandalı kontrol sistemi var. Ancak bazen bunlarda bozulmalar olabiliyor. Yük havada askıdayken sıkıntı tabiki bu. Kumandaları kablolu hale getirmeyi düşünüyoruz ama benden gerçek bir sebep istiyorlar :) Bununla ilgili bir yerde bir yazı var mı?
  12. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arızalar kumandadan mı yoksa mekaniksel mi?
  13. engineer7 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16517
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Hatay Güneş osgb
    sapancı eğitimlerini bildiği kadarı ile makine müh odası veriyor bana sapancı talimatları lazım yardım edebilecek arkadaşlara teşekkürler..
  14. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hazır bir yazı bulabileceğinizi sanmam. En iyisi vinçlerin arıza sıkılığı belirlemek ve risk analizinde değerlendirmek. Arıza durumunda vinç yükü bırakır mı veya kafasına göre hareket eder mi? bunları da değerlendirmeye alınmalı. Yüksek puan çıkması durumunda da düzeltici faaliyet olarak kumandaların değiştirilmesini isteyebilirsiniz diye düşünüyorum.
  15. N.SERTEL İSGforum Üyesi

sunum.. beğenirsiniz umarım

Ekli Dosyalar: