1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tavsiyeleriniz

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Engin Yazgan tarafından 23 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Engin Yazgan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben İzmir'de belgeyi almadan bir OSGB'de iş buldum ve belgeyi aldıktan sonra da 1500 TL ücretle anlaştık. Başka şehirleri bilmiyorum ama İzmir'de bu fiyattan yukarı verebilecek firma olacağını sanmadığım için bende işi öğrenmek ve tecrübe edinmek adına kabul ettim. İyi mi yaptım bilmiyorum?

Bir de bir şey danışacağım sizlere. Bu işe başladığım OSGB beni ortalama 500 600 kişinin çalışacağı bir şantiyede tam zamanlı çalıştıracak. Yaklaşık 1 haftadır şantiyeye gidiyorum ve hiç iyi izlenim bırakmadı. Hiç bir düzen yok ve İSG adına şu an dek tek bir şey yapılmamış. Yeni başlayan biri için böyle tehlikeli bir yerde bu şartlarda çalışmak ne derece doğru? Şunu da belirteyim A sınıfı çok deneyimli bir abimiz de aynı yerde olacağı için kabul ettim ama o da rahatsızlandı 1 ay falan pek gelemeyecek. A sınıfı altında çalışacağım ama görünen adam ben olacağım. Sizce nasıl bir yol izlemem lazım?
  2. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    çok zor bir yol seçilmiş
  3. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    Emniyet'in koruma memuru taslağı belli oldu. İlk etapta 10 bin sonra 20 bin koruma memuru alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün koruma memuru alımına ilişkin hazırladığı kanun değişikliği tasarısına son şekli verildi.

Bugün'ün haberine göre; Polis teşkilatına ilk etapta 10 bin, daha sonraki aşamalarda ise 20 bin koruma memuru alınacak. Alımlar 3 yılda tamamlanacak.

Koruma hizmetleri, stadyumlar ve üniversitelerin güvenliği silahlı görev yapacak 30 bin koruma memuruna emanet edilecek. Koruma memurları bin 800 ile 2 bin TL arasında maaşla işbaşı yapacak.

29 BİN POLİS SUÇLA MÜCADELEYE
    Emniyet'e ait tesisler, kamu binaları, hassas bölgeler, kişi ve yakın koruma hizmetlerinde görev yapan 29 bin polis suçla mücadeleye kaydırılacak.

En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 26'dan 28'e çıkarıldı. Özel yetenek sınavında başarılı olan koruma memur adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ay eğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.

Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı'ndan atanacak koruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5'i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak.

bu habere göre senden daha az riskli adamlar senden fazla para alacak :)