1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Tazyikli suyun içinde ne var haberi

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 16 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
  2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Gezi Parkı olayları esnasında sosyal medyada tahrik edici ve kışkırtıcı fotoğraflar yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak dün akşam polisin Gezi Parkı'nı boşaltması esnasında kullanılan biber gazından ötürü vatandaşlarda ciddi yaralanmalar olduğuna dair iddialar ortaya atıldı. Ancak bunun yeni bir provokasyon olduğu kısa bir süre sonra ortaya çıktı.

Prokovatörler yine amacına ulaşamadı. CHP Gençlik Kolları adı ile açılan sahte hesapta, polise karşı vatandaşı tahrik etmek için bir fotoğraf yayınlandı. "TOMA'nın bir genç kızı ezdi" yalanından sonra bu kez de "TOMALARDAN KİMYASAL SIKILIYOR" yalanı ortaya atıldı. Sahte hesaba sahip olanlar, bu iddiasını güçlendirmek için de bir fotoğraf kullandı. Ancak kullanılan fotoğraf, sağlık alanında yayın yapan bir internet sitesinden alınmıştı.
    Konuyla ilgili olarak Twitter hesabından bir açıklama yapan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, "CHP Gençlik Kolları adı ile (CHP'de yalanladı) sahte hesap kullanılarak bu kışkırtıcı fotograf yayınlandı. Bilginize..." bilgisini takipçilerine sundu.

Kaynak: Haber7
  3. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Biber Gazı Hakkında Genel Bilgiler - Biber Gazı saldırganın gözüne/yüzüne doğru sıkılır. Saldırganın gözlerinin geçici olarak kapanmasına ve görmemesini sağlar.
    - Yaklaşık 45 60 dakika süresince saldırgan etkisiz hale gelir. Bu sürenin sonunda kalıcı bir zarar vermez.
    - Biber gazı %10 oranında Oleo Capsicum Biberinden imal edilmiştir.
    - Bu madde evde gıda olarak kullandığımız kırmızı biberdir.
    - Biber gazı tüp içerisinde senelerce etkisini yitirmez. Herhangi bir son kullanma tarihi yoktur.
    - Biber gazını rüzgara karşı sıkmayınız. Kapalı yerlerde kullanmanız durumunda gaz kısa sürede oda içerisinde yayılarak oda içerisinde herkesi etkileyebilir.
    - 5 metreye kadar etkili.
    - 8,5cm. Boyu sayesinde çanta ve cepte kolay taşıma.
    - Göz yaşartıcı spreyler tehlikeli durumlarda karşınızdaki kişiyle temasınızı gerektirmediğinden giderek en çok tercih edilen savun ma aracıdır.
    - Kullanım sırasında saldırgandan 1 metre mesafeye ihtiyaç vardır. Sprey 5 metreye kadar etkili olacaktır. Spreyin içindeki madde,temas ettiği yüzeyde müthiş bir yanma hissi uyandırır. Spreye maruz kalan kişi en az 15 dakika süreyle etkisiz kalacaktır.

Kaynak: http://www.jenixbibergazi.com/tr/subpage.asp?id=5&title=jenix-biber-gazi-urunbilgisi
  4. Tartışmak yasak aslında konu kapanacak eminim ama bu kadar sallama olmaz . Ben daha bunları yeni gördüm ki vali denilen adam müdahale yok dedi , aranızda olmak istiyorum dedi sonra müdahale etti bu adama mı inanacağım .

O kadar yıkamışlar ki sizin beyninizi ne olduğunun farkında değilsiniz hatta bıraksalar hergün eşinize çocuğunuza biber gazı sıkacaksınız sağlığa yararlı diye :)

yazık valla ne diyelim...

kaynak : HİÇKİMSE ( yandaş medya resimi ve haberleri ile geldiler gene :) )
  5. Burcu Onat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  6. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    yiğidi öldür ama hakkını ver diye bir atasözü var gençler bilmem farkında mısınız? adam alakasız başka bir fotoğrafı alıp internet ortamında sanki bu olayla ilişkili gibi insanları tahrik etmek için kullanıyor, siz neyi savunuyorsunuz? yazık gerçekten...
  7. Burcu Onat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Biz her gün banyomuzu eder suratımıza biber gazı sıkarız ailecek.Herkese tavsiye ederim.Talha Bey Mevzuat Grubu Lideri ve Ersin Bey Bölüm Yöneticisi... .Forumu düzenlemesi gereken insanlardansınız.Bu konuyla ilgili açılan diğer başlıklar meslektaş olduğumuz halde insanlar birbirine resmen saldırıya geçiyor diye kapatıldı.Objektif olup konuya yaklaşmanız gerekirken taraf tutar gibi avukatlığa soyunup bu şekilde bir bölüm yapmanız birçok insanı karşı karşıya getirecek.Örneğin ben sizin yazdıklarınıza SAÇMALIK diyeceğim.Ve ben de birçok Foto koyacağım buraya.Vahşetin güzel Fotolarından!!Ölen adamlar koyacam,Ölen hayvanlar koyucam,çıkan gözler,kopan kulaklar...Sonra hepimiz kusmaya başlayacağız.Ayıp olacak!!ne güzel sessiz sessiz oturuyor herkes evinde ne diye insanların midesini bulandıralım!Sonra siz bana başka bişey söyleyeceksiniz.ve ben de kanıt getiricem.Bir forum üyesi olarak sizleri Mevzuat Grubu Lideri ve Bölüm Yöneticisi olarak görmek isterim.Güven sarsıcı hareketlerden kaçınmanız tavsiyemdir.Erkan Bey,Fatih Bey,ve daha birçok yönetici bu polimiklere girmedi.Forum düzeni sizlere emanet beyler..
  8. Burcu Onat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yazıklar olsun o Fotoğraflardan haber yapanlara da .Bu yalancılığı kimse kabul etmez.Benim derdim fotoğrafalarla değil.yalancı adamlar her yerde yalancıdır.Fotoğrafları savunmuyorum ben.İki gözüm iki kulağım bir de beynim var. ölen adamın hakkını savunuyorum.Ölen 4 kardeşimiz öylesine kalp krizinden öldü dimi?
  9. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Burcu Onat Hanım,

Takdir edersiniz ki bende bu ülkenin bir ferdiyim ve bu yaşananlar benide derinden etkiliyor.

Yapılan provakasyonlara sessiz mi kalayım? Dileyen dilediği gibi atını oynatsın ben de öylece susayım sadece Resmî Gazetede yönetmelik, tebliğ yayınlanınca konu açayım millet soru sorsun o soruları cevaplayayım. Etliye sütlüye karışmayayım. Öyle mi?

Kusura bakmayın ama sizler herkesin sizinle aynı fikirde olmasını istiyorsunuz. Fikirlerin çatışması gayet normal ve olağan şeylerdir. Ortada hakaret yoksa, ortada kimsenin şahsiyetine karşı bir sataşma yoksa dileyen dilediği gibi özgürce düşüncelerini savunabilir.

Olaylara ilk başta objektif baktım. Ben çevre mühendisiyim. Çevreciyiz diye orada eyleme başlayanları ilk etapta memnuniyetle karşıladım. Ancak işin rengi sonradan çok çok değişti. Marjinal grup olarak adlandırılan varoluş süreleri boyunca halkının %99 u müslüman olduğu iddia edilen Türkiye'de iktidar olmalarının ihtimali dahi olmayan radikal solcu azınlıkların ortalığı nasıl darmadağın ettiklerine şahit oldum.

Yasadışı pankartlar, posterler asıldı. Ve bunları yapanlar "Kanunlara uymuyorum. Kimse bu kanunları yaparken bana sormadı!" gibi anarşist söylemlerle kanun koyucu ve o kanunları çıkartanları hiçe sayarak yasa dışı eylemlerine devam ettiler.

Bu durum karşısında devletin emniyet güçleri zaman zaman orantısız şiddet kullanmakla bu yasa dışı eylemlere müdahale ettiler. Bu orantısız gücü kesinlikle tasvip etmiyorum. Ama öyle provakasyonlar gerçekleştirildi ki sosyal medya galeyana getirildi. Yukarıda somut bir örneğini paylaştım.

Ama yasa dışı pankartlar, posterler ve hakaret dolu duvar yazılarına devletin seyirci kalmasını bekliyorduysanız, bunlara hoşgörü gösterileceğini sanıyorduysanız sizin tahayyül ettiğiniz devlet düzeninde bu gibi durumlarda neler yapılacağını merak ettim doğrusu. Nasıl bir dünya düzeni istiyorsunuz ki, siz yönetimdeyken size hakaret eden, polisinizi sapanla taşlayan, hatta ve hatta dün gece birisi midesinden diğeri ayağından silahla yaralanan polisimize bunu reva görenlere karşı ne yapardınız merak ediyorum...

Bunları hakaret etmeden bunları birbirimizi kırmadan tartışabilmeliyiz. Fikirlerin tartışmasının bittiği noktada sen şucusun sen bucusun sen şöylesin sen böylesin denilmeye başlandı. Ama tecrübelerimiz onu gösterdi ki fikirlere karşı söyleyecek sözü olmayanlar karşılarındaki şahsiyetlerle uğraşmaya başladılar. Bilgi ve belgeyle konuşamayan üyelerden bazıları tahammül sınırlarını zorlayan küfür ve hakaretlerle dolu mesajlar yazarak karşılarındakileri sindirmeye teşebbüs ettikleri için konular kilitlendi mesajlar silindi. Ben hep mesajların açık kalmasını fikirlerin özgürce ifade edilebilmesini istedim. Bu yönde çaba gösterdim. Siyaset Meydanı bölümünde konular kilitlenecekse bu bölüm niçin var dedim. Eğer olgun bireyler olarak tartışmayı becerebilse idik bunlar yaşanmayacaktı.

Değerli fikirleriniz ve konuya katılımınız için teşekkür ederim. İyi forumlar...
  10. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    üzerlerinden yıkanınca çıktı sanacakları ama belli süre çıkmıcak anlıcağınız o boyalarla fişlendikleri kırmızı boya:)
  11. Talha Bey , konuyu kapatın bence . Daha öncede benzer konular açıldı ve her seferinde kapatıldı .Burada sizinle bende polemiğe girerim ama gereksiz çünkü daha önce ki tartışmalarda olduğu gibi siz inanmak istediklerinize inanacaksınız .

Biz siz onlar diye ayırım yapmak istemem ama SİZ düşünmeden önünüze atılan haberlerle gelirsiniz , ezbere konuşur düşünmeyi yasaklarsınız BİZ ise olaylara objektif bakarız DÜŞÜNÜRÜZ bazılarının dediği gibi FAZLA DÜŞÜNME bize göre değildir .
    Bizim gibi insanlar hakkını ararken sizin gibiler evinizde oturup MARJİNAL grup dersiniz . BİZİM gibiler alanlara kendimiz çıkarken SİZİN gibiler PARA alarak çıkarlar . BİZİM için din herkes kendi içinde yaşamalıdır ama SİZİN gibiler için DİN SİZİNDİR SİZ NASIL İSTERSENİZ HERKES ÖYLE YAŞAYACAKTIR .BİZ ÖZGÜRLÜKTEN yanayız ama SİZ YASAKTAN .

SİZİN gibiler tayyeap çıkıp yüzlerce yalan söylediğinde Oooo dersiniz sonra yalan olduğu ortaya çıkınca penguenler mi izleyelim dersiniz . Gördük halkı nasıl bölmeye çalıştığını gördük Cami imamının açıklamalarını DENİZ FENERİNİ REYHANLIYI ULUDEREYİ SURİYEDE DÜŞEN UÇAĞI vsvsvs

bu arada sizin yazınıza gelince cidden saçmalık ötesi utanma kalmamış diyeceğim bu sefer aha hakaret başladı diyeceksiniz .

Yazınızda en ufak TARAFSIZLIK yok ! en ufak İNSANLIK yok ! bu olaylar başlama sebebi NEYDİ kendinize sorun ! Polisin 4 gencimizi ki birini SİLAHLA GÖZ ÖNÜNDE vurarak öldürmesi nedir ? Cenaze için toplanacak insanlara SALDIRMAK nedir ! Sizin tarafsızlığınız HABER7 den aldığınız haberle göz önünde . İnsanları birbirine düşürmek BAŞBAKANLIK mı ? Gazetecilerin İŞLERİNDEN alınması insanlık mı !

Saçma saçma konuşmayın daha tartışmadan ne olduğunuzu belli ettiniz . KAPATIN KONUYU BİTSİN .
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Haziran 2013 ---
    Radikal solcular ? Tüm Türkiye'de ilk olaylardan sonra 94 eylem yapılmış MARJİNAL SOL iktidar olması ihtimal olmayanlar :eek:? Orada ki yaşlı amcalar teyzeler başörtülü insanlar hepsi bunların marjinal sol grup ?

Polise saldırdılar ? Silahla ? Yok artık ya belli ki okuduğunuz kanallar ve evinize getirilen gazeteler sizi iyice doldurmuş . Bana müdahale öncesi toplanan 6-8 kişilik molotof atan insanlardan bahsedin hani gazetelerde sivil polis olduğu belgelenen polislerden :S
    Kapatın konuyu dayanamıyorum daha ağır konuşacağım .

"Kanunlara uymuyorum. Kimse bu kanunları yaparken bana sormadı!" bunu kim demiş ya ? Siz neyin kafasındasınız ?

Midem bulandı artık ya bu kadar dar görüşlü bu kadar tek taraflı insanlar olamaz

12. Yalan veya provakasyon amaçlı yayınlanmış habere ( ki hiçbirimiz tasvip etmedi ) bile bambaşka boyut kattın bizi aydınlattın ya cidden sağol :D:p
  13. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    :D:D gülüp geçcen böyle ülkeler de bu olaylara...düzen değişir düzülen değişmez bu ülkede
  14. Burcu Onat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

O alanlarda teröristler yok.O alanlarda halk var.İzmir’de terör örgütünün lehine slogan atan insanları susturdular.Aralarına katılmalarına izin vermediler.Hiçbir saldırıda bulunmayan insanlara karşı sular sıkıldı,gaz bombaları atıldı.Neden?Çünkü birilerini küfür olmayan sloganlar bile rahatsız etti.O alanlara kimse bir şahıs ,bir grup,bir kimlik vasıtasıyla getirilmedi.Şimdi siz yazınızda biber gazı SALDIRGANIN üstüne sıkılır Şöyle Zarasızdır böyle etkilemez diyorsunuz.Sade vatandaşa terörist ,saldırgan denmeye başlandı ya helal olsun.Konu kilitlenecekse Siyaset Bölümü kapatalım diyenlerden biriydim.Ama gördüm ki artık bu konu hakkında herkes dokunsanız patlayacak durumda.Şu hassas günlerde insanların kardeşliği bozulmasın, aramıza negatif elektrik girmesin dedim.Tek derdim buydu.Konuya yorum yazmamakta bir çözümdü aslında.Birçoğunun yaptığı gibi..

Binlerce Foto paylaşılır burada.Herkes kendi inandığı cinsten paylaşacaktır. Bizler herkesin bizimle aynı fikirde olmasını istiyoruz ama sizler kesinlikle böyle bişey yapmıyorsunuz değil mi ?!!Siz saygı duyuyorsunuz hepimizin fikrine.Objektifsizin.O halde objektif olan size tek bir sorum olacak:Bu vatandaşlar nasıl öldü Talha Bey bana onu anlatın siz?Bırakın onun bunun yalan haberlerini.Yalan haberlere yıllardır alıştırılmıştık oysa,ne oldu şimdi de bu yalan haberler sinirlendirdi bizi???!!
  15. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    eyleme katıldılar ve öldüler...
  16. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Burcu hanım ölenlerin listesini yazar mısınız ?

Nasıl öldüklerini hep beraber inceleyelim cidden merak ediyorum.

Madem ben yandaş medyayı takip ediyorum. Madem benim haberler yalan. Buyrun listeyi ve ölüm sebeplerini yazın.

Ben de araştıracağım bakalım kim nasıl ölmüş?
  17. Burcu Onat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Düzen,düzülen derken???!!Anlayamadım ben.!!!Açar mısınız biraz?BÖLÜM YÖNETİCİMİZ Talha Bey de komik bulmuş bu sözü.İlginç!!Küfür serbest bırakılmış bizim bizim haberimiz yok.
  18. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ne akp 'ye oy verdim bugüne kadar ne başka bir partiye..sen seçimle gelmiş iktidara başkaldıracaksın adına demokrasi diyeceksin ozaman başkaldırını sandıkta yapacaksın arkadaş..neymiş içki satışı saatlerine neymiş 3 cocuk yapın gibi söylemlerine bu halk birikmiş de taşmış..eee yıllardır güneydoğuda karda kızakda hastane bulamadan doğum yaparken ölen halkın hakkını savunmak için dağlara cıkıp asker vurmasıyla polise taş atmasıyla onlara ya sev ya terk et demedik mi ne farkı var bu eylemcilerin bırakın allah aşkına kullanılıyorsunuz hiçbir partiye oy vermedim bunu da bilin haa bu arada kürtte değilim şimdi yazımdan onu da çıkartırsınız siz...
  19. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Düzülmek kavramını nasıl anladığınıza bağlı. Ben düzmece oyunlara alet olanlar olarak algıladım. Küfür olarak algılamanız acaba bilinç altı boşalması mı ?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Haziran 2013 ---
    Burcu hanım sizden hayatını kaybedenlerin listesini ve sebeplerini yazmanızı bekliyorum.
  20. isgbaris33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yani diyorum ki kendinizi boşa yıpratmayın halk sen ben ali mehmet veli ayşe barış burcu boşa çırpınır iktidar değişir başbakan değişir yönetim biçimleri değişir ama yönetilen değişmez burada yönetilenle bizlerle yani halkla yüzyıllardır düzülen arasında fark göremiyorum onlar kaymağını yer biz kavga ederiz adına da devrim deriz biz yani düzülenler ...
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.