1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Tbmm'de iş güvenliği uygunsuzlukları:fotoğrafa dikkat!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 6 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bugün Çalışanlarımla ve ekip şefleriyle toplantı yaptım.Toplantıda Ustam konuşmanın sonunda Şantiye Şefimde yanında Cebinden bir gazeteden okuyup kestiği küpürü gösterdi.Resim ve Küpür aşağıdaki haberdi.

Orhan Usta gazetede okuyupta kestiği bu haber küpürünü cebinden çıkardı ve yanımda şefim bana şöyle dedi;

Erkan bey Mecliste adam iskele kuruyor ne bir kişisel koruyucusu var nede güvenli bir merdiven ne de güvenli bir ortam.Mecliste bir işçi bu şekilde denetimsiz çalışabiliyorsa sizler bizlere ne yapabilirsiniz dedi,devlet ne yapabilir.Bizler ne yapabiliriz.

Ben cevaben teşekkür ettim ilgi ve alakasına açıkçası çok etkilendim ve ben bunu haber yapacam dedim inanmadı ama Orhan usta inan haber oldu.Orhan usta çok sevinmişti ve dedimki Bizlerin derdi baret yelek iş güvenliği değil iş hayatının özel sektörde artık daha kurumsal ahlak ile düzenleme getirilmesi.Yemek,soyunma odaları,Mesai saatleri ve hak ve hukuklarınızda iş güvenliğidir dedim ve bende işçiyim.

Resim yeni yada eski olabilir arşiv resmide olabilir..Çalışanımın gazete okuması ve bu haberde resimdeki uygunsuzluğu yakalaması ve devlet politikalarında ne kadar samimiyetsiz olduğunu bana ifade etmesi beni bir hiç hükmünde üzüntüye boğmuş ve büyük bir ders almış,iş güvenliği meselesinin aslında bir devlet politikası olması gerektiğine karar verdim.Fakat yapılan resmi sınavlarla da anlıyorum ki Meclis Bomboş temsiliyet sıfır hakkaniyet yerler altında liyakat lügatten silinmiş zihniyet köhnemiş.ama umudum var çünkü Orhan Ustalar oldukça hep umut var olacak...

İBRAHİM ASALIOĞLU - ANKARA
    Meclis yeni yasama yılına hazırlanıyor. Kampüsteki temizlik, bakım, onarım ve tadilat çalışmaları nedeniyle Meclis şantiye alanına döndü.
    10meclis.jpg
    Milletvekillerinin yeni odalarının bulunduğu binanın temizlik işleri sürerken, vekillerin yeni döneme yeni binada girmesi planlanıyor. Meclis binası içindeki komisyon toplantı salonları, grup başkan vekili odaları ve partilere ayrılan odaların boya ve badana işleri de sürüyor. Meclis’in kalbi olan Genel Kurul salonunda da hummalı bir çalışma yürütülüyor. Genel Kurul’un tavan kısmındaki kirli yerlerin boyanması için basın locasına iskele kurulurken, koltuklar naylonlarla kapatıldı. Genel Kurul’daki ışık yoğunluğunun azaltılması öngörülürken, kürsü ve başkanlık divanındaki beyaz yerler vekillerin gözlerinin yorulmaması için matlaştırılacak. Genel Kurul’daki akustik düzen ve mikrofon sistemi de yenilenecek. Turuncu renkteki koltuklar ise değiştirilmeyecek. Çalışmalar hakkında bilgi veren TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, “Milletvekillerimizden gelen talepler çerçevesinde özellikle Genel Kurul’da ışıklandırma, seslendirme, klima tertibatı gibi hususlarda bakım çalışmalarımız sürüyor.” dedi. Meclis binasının 1961 yılında hizmete açıldığını ve bugüne kadar da kapsamlı bir bakım onarım çalışması yapılmadığını aktaran Neziroğlu, “Bu nedenle bir rölöve çalışması yapıyoruz. Önümüzdeki yıl içinde de ana binayı komple bir elden geçirmeyi planlıyoruz.” diye konuştu.
    KAYNAK-05.09.2013

Ekli Dosyalar:

• haber.jpg
      haber.jpg
      Dosya Boyutu:
      29,5 KB
      Görüntüleme:
      26.756
  2. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sayın Erkan uzmanım,
    bir yerde hata yapıyorsunuz. Siz hangi trafik polisinin kamu aracına ceza kestiğini gördünüz ?
    Kurallar özeller için. Ben bunu 2 ay kadar önce yazmıştım. 2 ay önce kamuya iş yaptığımda gördüm :)
  3. Yılın fotografı bu ..işverenden iş güvenliği isteyen devletin kıçı açıkta...
  4. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    bakın arakdaşlar kamuya ceza kesilmiyor diye bişey yok elimde hatta masamda şu anda iki tane ceza var risk analizi yapılmadığından ve taşeronu yeterince denetlemediğimizden 6331 in 4. maddesinin b fıkrasından cezalar var bizde bir kamu şirketiyiz kamu denetlenmiyor diye bişey yok ama genel olarak denetimler yetersiz bir şikayet yada ölümlü kaza olmadan denetim olmuyor malesef....
  5. halilurkut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Peki osgbleri denetlemeye gelen iş müfettişlerinin elinde bavul 3 ay gezdiğini ve bu adamların denetlemelerini 6 da değilde gece geç saatlere kadar sürdürebildiğini biliyor muydunuz. Ben işçiye diyorum maksimum çalışma saatin mesai ile birlikte 11 saat 7 saatten fazla çalışamazsn vb. durumları ama denetleyen adam işçiden fazla çalıştırılıyor enteresan değil mi
  6. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    birkere osgblerin aylarca denetlenmesi çok normal çünkü birdan fazla işyerinin sorumluluğu var üzerlkerinde, üstelik 50 tl ye risk analizi 100 tlye eğitimler falan bunlarıda biliyoruz ankara merkezde bile 15-20 kişiyi eğitim 100 kişiye eğitim aldım diye imza attırılıyor. geçişsürecinde denetimler olmassa bu sürec tamamlanamaz... denetleyen adamlar işçiden fazala çalışıyor demişssiniz bu denetleyen kişilerin kendi insiyatifinde olan bişey. isterlerse bir günede gelip sorun yok diyip gidebşilerlerde...
  7. halilurkut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hüseyin bey ben zaten denetleme olmasından yanayım ama bizi denetleyen adamlar bunu hızlı bi şekilde yapmak zorunda kalırlarsa (sorun yok deyip giderlerse) bu işten para kazanan osgblerin hızlı bi şekilde eğitimi verip gidelim demeleri de normal hale gelir. Denetim yapılacaksa madem yeterli süreler ayrılmalı ve yeterli düzeyde denetim yapılmalı ki bizide iyi denetlesinler bizde iyi hizmet verelim iş güvenliğinin gereklerini tam yerine getirelim