1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Teftişler başlıyor

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Fatih Ataselim tarafından 12 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bu yasa bu şekli ile uygulanmak istenirse çok can yanacak gibidir. Bir yandan 50 tl, 100 tl ye risk analizi bir yandan hazop du fmea ydı. nasıl olacak bu iş risk analzi bir yandan ayağa düşüyor bir yandan cezalar yağmur gibi gelecek insanın içinden yapasaı/yazası gelmiyor.
 2. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

  • Forum Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  İstanbul
  Sertifika Numarası:
  45334
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TEZ MEDİKAL
  50tl ye 100 tl ye anca çeklist yöntemi ile risk analizi yapılır o da bakanlığın verdiği çeklistleri kullanarak :D :p

  Ama bir hazop, bir kinney, bir fmea 50 tl ye yapacak olan varsa şaşarım :eek:
 3. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Valla Nurdan hanım, hazır hazop, kinney olsa elimizde onuda yaparız biz 50 Tl ye :(
 4. Ongun_OKAY İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  en sonunda da benim denetçim işini bilir mevzusu ortaya çıkar gibi geliyor...
 5. Deniz Ural İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  146623
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Tüprag Metal Madencilik
  acaba bu iller hangileri, şuan ben 1 tek çalıştığım ili biliyorum, ekişehirle bilecik de ekelnince 3 oluyor müfettişlerin istila ettiği şehirler olarak... :)
 6. Ongun_OKAY İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Allah yardımcımız olsun... her şey bizleri vuracak sonunda.Analizleri yapacaksın evrakları tamamla, denetçi sana sıkıysa şöyle yap diyecek... Sonra bunu üstlerine anlatma derdi... 2 ucu ..... değnek.... kazasız belasız haftalar olsun....denetçilerin şirretinden korusun:)
 7. Serkan Samsa İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Samsa İş Güvenliği
  İstanbul Tuzla Bölgesi civarında da denetimlerin yapıldığını duydum kimya fabrikaları ağırlıklı

  Birde 50-100 tl risk analizi yapıpta altına imza atan iş güv uzman Allah yardımcısı olsun kopyala yapıştır bile bu paraya yapılmaz kalsın 100 kazanmayayım da aklım kalmasın şuana kadar bu işle mi para kazandık adı üstünde risk analizi riski göze alacaksın olasılığın 1 olduğu yerde şiddet 5 ise sonuç düşük gibi görünse de bir gün o olasılığın olmayacağının garantisi yok ben bu paralara yapmadım işverenin işine gelirse ....