1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tehlike gruplarına göre aylık hizmet saatleri

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve isgforum tarafından 11 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. isgforum İSGforum Üyesi

  kolay gelsin...ekten indirebilirsiniz..

  Ekli Dosyalar:

 2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  bu tablodaki aylık danışmanlık ücretinin formulü nedir? (ücret nasıl hesaplanıyor)
 3. efecan İSGforum Üyesi

  hizmet süreleri yönetmeliklerde belirtilmiştir zaten.birim fiyatlandırma işini artık siz belirliyorsunuz.saat üzerinden belirlersiniz yada gün üzerinden...
 4. Mehmet Aydın_ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  Uludağ Bilişim Medya Hizmetleri
  Bu ücretlendirmede sadece isg uzmanı için mi geçerli? Yoksa ISGB nin tamamı için mi geçerlidir. Bu arada burda sayı yüzde kaldı ama mesela 500 kişilik bir firma eğer ağır ve tehlikeli sınıfında ise o zaman nasıl olacak çalışma saati. Yanılmıyorsam günlük 8 saatten fazlaya denk gelecek. günlük çalışma saatinde bir kısıtlama yok mu?
 5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
 6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İşyeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanları
  MADDE 8 (1) İşyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanlarının hak ve yetkileri, görevlerini yerine getirmeleri nedeniyle kısıtlanamaz. Bu kişiler, görevlerini mesleğin gerektirdiği etik ilkeler ve mesleki bağımsızlık içerisinde yürütür.
  (2) İşyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanları; görevlendirildikleri işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili alınması gereken tedbirleri işverene yazılı olarak bildirir; bildirilen hususlardan hayati tehlike arz edenlerin işveren tarafından yerine getirilmemesi hâlinde, bu hususu Bakanlığın yetkili birimine bildirir.
  (3) Hizmet sunan kuruluşlar ile işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanları, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin yürütülmesindeki ihmallerinden dolayı, hizmet sundukları işverene karşı sorumludur.
  (4) Çalışanın ölümü veya maluliyetiyle sonuçlanacak şekilde vücut bütünlüğünün bozulmasına neden olan iş kazası veya meslek hastalığının meydana gelmesinde ihmali tespit edilen işyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanının yetki belgesi askıya alınır.
  (5) İş güvenliği uzmanlarının görev alabilmeleri için; çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde (A) sınıfı, tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde en az (B) sınıfı, az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde ise en az (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olmalarışartı aranır. Bakanlık, iş güvenliği uzmanlarının ve işyeri hekimlerinin görevlendirilmesi konusunda sektörel alanda özel düzenleme yapabilir.
  (6) Belirlenen çalışma süresi nedeniyle işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanının tam süreli görevlendirilmesi gereken durumlarda; işveren, işyeri sağlık ve güvenlik birimi kurar. Bu durumda, çalışanların tabi olduğu kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla, 22/5/2003 tarihli ve 4857 sayılıİş Kanununa göre belirlenen haftalık çalışma süresi dikkate alınır.
  (7) Kamu kurum ve kuruluşlarında ilgili mevzuata göre çalıştırılan işyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanı olma niteliğini haiz personel, gerekli belgeye sahip olmalarışartıyla asli görevlerinin yanında, belirlenen çalışma süresine riayet ederek çalışmakta oldukları kurumda veya ilgili personelin muvafakati ve üst yöneticinin onayı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilebilir. Bu şekilde görevlendirilecek personele, görev yaptığı her saat için (200) gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı tutarında ilave ödeme, hizmet alan kurum tarafından yapılır. Bu ödemeden damga vergisi hariç herhangi bir kesinti yapılmaz. Bu durumdaki görevlendirmeye ilişkin ilave ödemelerde, günlük mesai saatlerine bağlı kalmak kaydıyla, aylık toplam seksen saatten fazla olan görevlendirmeler dikkate alınmaz.
  (8) Kamu sağlık hizmetlerinde tam süreli çalışmaya ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, işyeri hekimlerinin ve diğer sağlık personelinin işyeri sağlık ve güvenlik birimi ile ortak sağlık ve güvenlik birimlerinde görevlendirilmelerinde ve hizmet verilen işyerlerinde çalışanlarla sınırlı olmak üzere görevlerini yerine getirmelerinde, diğer kanunların kısıtlayıcı hükümleri uygulanmaz.
 7. Mehmet Aydın_ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  Uludağ Bilişim Medya Hizmetleri
  işyerin de bu grup kurulmuş olsa da yasal saatleri aşınca ilave personel mi gerekecek
 8. Serkan Sönmez İSGforum Üyesi

  degerli arkadaslar.50 kiss sinirinin kalkmas lie birlikte yonetmelikte degisiklik yapilmasi gerektigini dusunuyorum.Onegin;1 kiss azure tehlikeli is yer icin 10 Saatchi hIzmet gerekiyor such anki yonetmelikte.
 9. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  48011
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  merhabalar. Yeni basladıgım bir OSGB'de ÇSGB sistemi üzerinden sozlesmemi onayladım e-devlet sifrem ile. Toplam calısma suresi benim ve arkadalarımda da 180 saat yazıyor bir de yanında da 37 saat mesai ibaresi bulunmakta. Bunun sebebini biliyor musunuz? Neden 37 saat mesai ibaresi konulmus? Cevaplarınızı bekliyorum. Saygılar.
 10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  toplam yönetmelik gereği 217 saat bakabildiğin için..180 artı 37 eşittir=217 saat problem yok
 11. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  48011
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  tesekkur ederim. sayfadaki calısma saatleri dokumanını indiremiyorum o yuzden bakamadım. hızlı cevap alabilmek adıbb soruyorum.Normalde haftalık 45 saat degil mi? 217 saat hesaplaması nasıl oluyor?
 12. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  atıyorum 5 firma ile anlaştın ve kişi sayıları ve hesaplamana göre 300 saat tuttu..sistem 217 saate kadar firmayla çalışmana izin verir..peki ne yapmak mı gerekiyor,C sınıfı alacan bünyenize osgb ye iç atamasını yapacaksınız..ben kaçtım..herkese sağlık ve huzur versin rabbim..
 13. Mehmet İSGforum Üyesi

  Fazla mesai yapmak için bölge Çalışma müdürlüğüne talepte bulunup 37 saat kullanılabilecek.
 14. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  48011
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  peki kullanırsak mesai ucreti talep etme hakkımız olacak mı?