1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Duyuru Tehlikeli madde güvenlik danışmanlarının dikkatine !

Konusu 'TMGD' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 3 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlarının DİKKATİNE !

  Bilindiği üzere; ‘Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ’, 22 Mayıs 2014 tarih ve 29007 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

  ‘Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik’ hükümlerine göre; Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı istihdam etme veya tehlikeli madde güvenlik danışmanından hizmet alma zorunluluğu 30/6/2015 tarihinden itibaren başlayacaktır.

  Bu nedenle, söz konusu tarihin yaklaşması ve ‘Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi (TMFB)’ alan işletmeler ile Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanları arasındaki irtibatın kolaylaştırılması bakımından, Bölge Müdürlüklerimizce düzenlenen TMFB alan işletmelerin listesi e-devlet sistemi üzerinden il bazında yayımlanmaktadır.

  Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanları, TMFB sahibi işletmelere ulaşmak için ; www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden kendi şifrelerini kullanarak, açılan sayfa üzerinden aşağıda yer alan sıra takip ederek ;

  1-e-hizmetler

  2-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı

  3-Firma İşlemleri

  4-Firma Sorgulama

  5-Belge Bilgileri

  BELGE TÜRÜ TMFB SEÇİLEREK, İSTENİLEN İL BAZINDA TMFB ALAN İŞLETMELERİN LİSTESİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİNE ULAŞILABİLECEKTİR.