1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde mesleki eğitim zorunluluğu

Konusu 'İşletmelerde Eğitim ve İletişim' forumundadır ve Hüseyin Ökelek tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    arkadaşlar yasada vardı mesleki eğitimle ilgili yönetmeliktede var çok tehlikeli ve tehlikeli işlerde artık mesleki eğitim almayanların çalışmaması lazım. ama biliyoruz ki bir çok işde kaynak, elektrik, yükseklik, yapı vb. belki binlerce ilkokul mezunu hatta hiç eğitimsiz insanlar var. mevzuat asgari çıraklık okulu yada meb den izinli kuruluşlar tarafından mesleki eğitim belgesi olmayanların çalıştırılmasını yasaklıyor uygulmada nasıl bir yol izlenmeli sizce..
  2. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    güzel soru tebrikler....bildiğim kadarıyla bu konuda milli eğitim bakanlığına bağlı myk nin çalışması oldukça fazla daha önce araştırmıştım aklımda kalanı söylüyorum bilgimi tazelemek için geri dönüş yapmadım ;sizde bakın biraz göreceksiniz....
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Eylül 2013 ---
    maksat halkımız bilnçlensin eğitilsin iş kazası yaşanmasın herkes ehli olsun ....
  3. Serkan Sönmez İSGforum Üyesi

Hocam Mesleki eğitim merkezi yada meslek lisesi ile protokol imzalanmalı ve verilecek olan eğitimler belirlenerek kurs açılmalıdır.
    Bu kursun sonucunda yeterli olanlara belge vermeye yetkili kurumlar bu sayılanlar olduğundan bu belge ile yasallık sağlanmış olur.Ben 250 kişiye 2009 aralık-2010 mart arasında 4 dalda kurs açarak belgelendirme yaptım.Meslek Lisesi ile...
  4. REFİKABEYAZADAM İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar
    Benim sektörüm metal sektörü. İşyerinde elektrikçi, kaynakçı, şöför, metal eritme yapacak ocağı yakan ocakçı
    ve metalleri cinslerine göre ayıran elemanlar var.
    Şimdi firmadaki herkese eğitim mi aldırmalıyım yoksa sadece kaynakçı elektrikçi ve ocakçıya mı aldırmalıyım
  5. Serkan Sönmez İSGforum Üyesi

Yaptığı iş tehlikeli ve çok tehlikeli olan sadece o işleri yapanlara eğitim aldırmalısınız.
    Zaten bu konuda mesleki eğitim merkezi yada meslek lisesi ile görüşüp ilerleyiniz.Onların yazılı görüşlerini alınız.Ve delil olarak saklayınız.
  6. REFİKABEYAZADAM İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çok teşekkür ederim Serkan Bey