1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta 10 dan az çalışanı olan işyerlerine devlet yardımı

Konusu 'İş Hukuku ve SGK Uygulamaları' forumundadır ve oğuzhan Torun tarafından 8 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba;

Hizmet verdiği firmada destekten yararlanma ile ilgili sgkya başvurup netice alan var mı? Birde başvuru işlemi için ne yapmak gerekiyor ? Tebliği okudum yansıtma faturası falan yazıyor birşey anlamadım...
  2. Hüsameddin Cebre İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    106078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Destekten yararlanma derken Oğuzhan bey tam olarak nedir.
  3. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta 10 dan az çalışanı olan işyerlerine devletin yapacağı para yardımı mevzusu
  4. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Ben destek için bazı firmalarımıza başvuruda yardımcı oldum. Çok güzel işliyor. Ama para biraz geç geliyor. 20141014_172334.jpg

Ekli Dosyalar:

5. Ersin Topçu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yansıtma faturasında KDV bedeli %18 mi?
    İşyeri Hekimi hizmetini %8 olarak kesmiyor musunuz ?
  6. alibzdgn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tam hatırlamıyorum lakin toplamda %18 olarak kesiyoruz demişti bir işveren. Yani KDV İş Sağlığı ve Güvenliği olarak toplam tutar üzerinden %18 kesiliyor galiba
  7. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Geriye dönük bu paralar alınabilir mi? Yani firma 2 yıldır hizmet alıyor ancak müracaat etmemiş.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Şubat 2016 ---
    2016 Yılı

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun 30.12.2015 tarihli kararı ile belirlenen asgari ücret tutarları esas alınarak yapılan hesaplama sonucu 2016 yılı için geçerli olan, sosyal güvenlik primi, işsizlik sigortası primi ve sosyal güvenlik destek primine esas kazançların alt ve üst sınırlarına aşağıda yer verilmiştir.

Günlük (TL)

Aylık (TL)

Alt sınır

54,90

1.647,00
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Şubat 2016 ---
    Mesela 9 kişi çalışan tehlikeli sınıftaki bir işyeri için 9 kişi x 1.647 tl x 0.014 x 3 ay =622.56 artı kdv olarak yansıtma faturası kesersek işlemi doğru mu yapmış oluyoruz.
  8. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Selman bey isg katip sisteminde de bakılsa 18 ay bu hizmeti aldığımız görünüyor. Geriye yönelik 18 ayın yardımını tek bir yansıtma faturası ile devletten talep edebilir miyiz? Aşağıda tebliğde yazan madde yer alıyor net değil yada ben kavrayamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

(5) İşveren tarafından geriye yönelik üçer aylık dönemler için talepte bulunulması halinde, talebin yapıldığı aya ilişkin üçer aylık dönemi takip eden ikinci ayın sonunda destek ödemesi yapılır.
  9. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanı faturalarında belirlenen kdv farklılıkları ile bu konunun bir ilgisi yok
  10. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Yansıtma faturaları %18 den kesilecektir.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 12 Şubat 2016 ---
    ARKADAŞLAR FATURALAR KESİLİRKEN O DÖNEME AİT ASGARİ ÜCRETİ BAZ ALIN. 2015'TEKİ DÖNEME KESECEKSENİZ 2016'NIN ASGARİ ÜCRETİNİ BAZ ALMAYIN. AİT OLDUĞU AYLARDA GEÇERLİ ASGARİ ÜCRET!!!