1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tehlikeli ve çok tehlikelilerde çalışanların ilk yardım eğitimi alma zorunluğu hakkında

Konusu 'İlkyardım' forumundadır ve mahmut.. tarafından 22 Eylül 2014 başlatılmıştır.

  1. S. Ahmet Bak İSGforum Üyesi

    Sertifika Numarası:
    98472
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    FARBA Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti.
    Merhaba Mahmut Bey,
    Destek elemanlarının ( ilk yardım elemanı hariç) alacağı özel eğitimlerin tekrarı ile ilgili yönetmeliklerde süre belirtilmemiştir.
    Acil durumlar hakkında yönetmelik madde 13'de tatbikatların yılda en az bir defa yapılarak ,tatbikat sonucuna göre düzeltici ve önleyici faaliyetlerin yapılması istenmiştir. Bu durumda yılda en az bir defa destek elemanları için eğitimlerin yenilenmesi veya ilave eğitimlerin verilmesi sözkonusu olabilir.
    Destek elemanlarının diğer çalışanlarla beraber alması zorunlu eğitim konuları,süreleri ve tekrarları için ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİN USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK hükümlerine göre hareket etmek gerekiyor.