1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tek çatı altında birleşme: isg

Konusu 'Yönetim Duyuruları' forumundadır ve Muhammet Bozkurt tarafından 28 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Muhammet Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Etisan A.Ş. ve Yılmazlar Madencilik
    A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı MMO Yönetim Kurulu Y. Üyesi Bedri TEKİN` in yaptğı "6331 SAYILI İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ KANUNU HAKKINDA BİLGİLENDİRME" söyleşisine 26.12.2012 günü katıldım. Oldukça kalabalık bir dinleyici kitlesi vardı. Hatta ben de dahil olmak üzere bir çok kişi ayakta dinlemek zorunda kaldık!.. Orada dikkatimi çeken bir konuyu sizlerle paylaşmak ve çözüm önerilerinizi almak istiyorum;
    -Bedri Bey konuşmasında "iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının birlik olması gerektiğini" özellikle vurguladı.
    Bu konuya bende katılıyor ve İSG uzmanları olarak bir şeyler yapmaya başlamamız gerektiğini düşünüyorum.
    Sizce neler yapa biliriz ve nereden başlamamız gerekir?
  2. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Muhammet bey Bursa da iş güvenlikciler dernek kurmuş. Sadece Bursaya özel olmuş. Oda kurulabir sanırım. Diğer Mühendislerin olduğu gibi. Bunun için de yurt genelinde örgütlenmek gerekir sanırım.
  3. Muhammet Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Evet, haklısınız Ali Bey. Bursa bunu bir ölçüde başarmış. Bizlerde burada örgütlenerek toplu desteği sağlayacak bir birlikteliği sağlayabiliriz.
  4. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Muhammet bey burada derken nereden bahsediyorsunuz. Ben Hatay/İskenderun dayım. İl il örgütlenmek yerine tüm yurt bazında örgütlenmek gerektiği inancındayım.
  5. Muhammet Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bu platformu kastetmiştim. isgforum' da taban oluşturup, buradaki gönüllüler ile başlangıç sağlamak önemli!..
  6. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    neden olmasın
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arkadaşlar toplumu, patronu, çalışanı ve isg profesyonellerini bir araya getirecek büyük bir dernek ve tüm illerde şubelerinin olmasını hayal ediyorum..çıkar olmıcak,çıkarımız patronun ve çalışanlarının;

1-çalışan güvenliğini,
    2-üretim güvenliğini,
    3-işletme güvenliğini sağlamak ve hizmet etmek amaç olmalı..isgforum yada başka yer ben güvenli toplum istiyorum..terörden çok iş kazalarında çalışanlarımız ölmekte ve patronlarımız acı çekmekte maddi manevi..güvenli ve sağlıklı toplum istiyoruz doğrudur çünkü hepimiz ailemizden çok patronlarımızın yatırım yaptıkları işyerlerinde hayatımız geçiyor..mutlu güvenli ve huzurlu bir toplumda olacaksak ve helal ekmek kazanacaksak önce dünyaya biz örnek olmalıyız ve bu ispatlamalıyız..ben şahsım adınada ve toplum adınada diyorum ki sınıfızmızda bir numara olmalıyız..ama patronsuz çalışansız olmuyor..hep beraber işin altına elimiz sokmalıyız..bunun içinde iletişim ve hoşgörü şart..
  8. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Erkan bey bu konuda sizi çanı gönülden destekliyorum. İnşallah muaffak oluruz.
  9. Osman Ç. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu konu çok önemli aslında,yasalar işg uzmanının hatasını affetmezken işverenlere çıkış(kaçış) yolu sağlamakta. Bir dernekten ziyade yasal bir oda oluşumu oluşturulması gerektiği kanaatindeyim ...Nacizane görüşüm
  10. Muhammet Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bir oda oluşturmak için neler gerektiğini bilen var mı? Bu konuda araştırma yapmış olan! Bunun için araştırmalarıma bugün itibarı ile başlıyorum!..
  11. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    TMMOB ninde bu günlerde yasası değiştiriliyor diye bir haber duydum. İyi araştırılması gerek. Yasa değişince statüleri değişecek sanırım.
  12. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    degerli arkadaslar.. Ilk etapta her ilde bir dernek ve bu dernekleri yurt capinda bir araya getirecek bir federasyon düsünüyoruz. Ne dersiniz? Tek dernegin il subeleri acmasi hareket kabiliyetimizi azaltacaktir. Zira her calisma icin merkezin onayi gerekecektir. Ancak ayri dernekler tek federasyon yöntemiyle, iller hem kendi calismalarini özgürce yapabilecek, hem de federasyon vesilesiyle birlik olarak da calisabilecektir.
  13. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TOROS OSGB