1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tek bir cevap arkadaşlar tüzükle ilgili

Konusu 'Yasal Gereklilikler' forumundadır ve Anıl Keskin tarafından 4 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar İş Sağlığı ve Güvenliği Tüzüğü yürürlükte mi ? Bunu şunun için soruyorum tüzüğün 97. maddesinde tıbbi malzemelerle ilgili bir bölüm var ve bir A sınıfı uzman abimiz OSGB ekindeki tıbbi malzemeleri almak zorunda işyeri diyor ben de tüzükteki malzemeleri almalı diyorum.
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İSGB için ayrı tüzükteki tehlikeli işler ve kişi sayısına göre ayrıdır bu yasal şart..
  3. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Erkan Bey İSGB kurmayacak bu işyeri OSGB den hizmet alıyor sadece tüzükteki malzemeleri aldırsak yetmez mi bunu söyledim A sınıfı uzmanı abimize o da İSGB -OSGB şartlarına haiz listedekileri aldıracaz diyor İş güvenliği tüzüğü yürürlükte değil diyor. Bu tüzük yürürlükte mi değil mi onu anlamadım
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tüzükler kalkmadı daha..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Nisan 2013 ---
    Tüzükler

5. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Çok sağol abicim eline sağlık
  6. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    İş müfettişinden aldığım bilgiyi aktarmak isterim; iş sağlığı ve güvenliği tüzüğü şu anda hükümsüz çünkü dayanağı kalmadı....

Ama İPTAL değil :D

İptal edilmeden önce 35 adet yeni yönetmelik yayınlanacak ve yönetmeliklerin yayınlanması bittikten sonra yeni bir tüzük yayınlanacak; tüzük iptal eden tüzük! İşte o zaman tüzük iptal edilmiş olacak...
  7. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    sonuçta işçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğü iptal edilse de içerdiği teknik bilgiler önemlidir
  8. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Peki işyerleri şimdi osgb lerden hizmet alsa da OSGB ve İSGB ek 1 indeki malzemeleri mi alacak :S Defibilatör ekg cihazı mini buzdolabı falan :S Ben bu ek1 dekileri çalıştığım yerdeki müdüre hanıma söyledim kendisi hamile ben hastaneye gitmeyim burda doğurayım dedi :D
  9. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hayır OSGB den hizmet alan firma İSGB kurmaz, şuanda teftişe çıkan müfettişler OSGB anlaşmasını gördüğünde işyerinden İSGB istemiyorlar uşak bölgesinde... o zaman OSGB nin ne anlamı var... :?:
  10. İbrahim Şenol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Risk analizlerinde gene tüzüğümüze sarılmak zorundayız :) iptal edilene kadar
  11. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ah o abiler
  12. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    peki işyeri hangi sağlık malzemelerini bulunduracak 50 kişi üstü ? OSGB hizmeti alıyor.
  13. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    50 kişi ve üzeri İSGB kurmasına gerek yok,1000,750,500 olması lazım tehlike grubuna göre..
  14. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    A sınıfı uzman 50 kişi üstü olan yerler osgb den hizmet alsa da ek1 deki malzemeler alınacak diyor çok kafam karıştı doğrusu :s
  15. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    görüldüğü üzere İSG fenomeni derya , deniz, umman....:p herhangi bir soruya tek doğru cevap alma olasılığı onbinde bir falan o_O bugüne kadar gözlemlediğim kadarıyla bir çok konu Denetimi yapacak müfettişin insiyatifine ve kişisel değerlendirmesine kalmış, ...
  16. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    işyeri hekimi varsa işyeri hekiminiz yoksa OSGB nin işyeri hekimi ne diyorsa onu alın. Bu işle de siz uğraşmayın bence bazı şeyleride sevgili işyeri hekimlerimiz çözüme kavuştursunlar...
  17. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ der ki,
    İşverenin iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri ile ilgili yükümlülükleri

Madde 5 - (1) İşveren, işyerlerinde alınması gereken iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin belirlenmesi ve uygulanmasının izlenmesi, iş kazası ve meslek hastalıklarının önlenmesi, çalışanların ilk yardım ve acil tedavi ile koruyucu sağlık ve güvenlik hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla; çalışanları arasından bu Yönetmelikte belirtilen nitelikleri haiz bir veya birden fazla işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli görevlendirir. Gerekli nitelikleri haiz olması halinde tehlike sınıfı ve çalışan sayısını dikkate alarak bu hizmetin yerine getirilmesini kendisi üstlenebilir.

(2) İşveren, işyerinde gerekli niteliklere sahip personel bulunmaması halinde birinci fıkrada sayılan yükümlülüklerinin tamamını veya bir kısmını, OSGB'lerden hizmet alarak yerine getirebilir.

(3) İşveren, işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanının tam süreli görevlendirilmesi gereken durumlarda İSGB kurar. Tam süreli işyeri hekimi görevlendirilen işyerlerinde, diğer sağlık personeli görevlendirilmesi zorunlu değildir.
    Eğer tam süreli uzmanı ve hekimi var ise işyerinin bu durumda İSGB kurulur, OSGB'den hizmet alırsa kurulmasına gerek yoktur. Ben de Nurdan Hanım'a katılıyorum, ne ilaçların alınacağına da bırakalım onlar karar versinler yahu :) Kolaylıklar....
  18. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Genel koordinatör vs.. herkes karar vermiş defibilatör hariç her şey alınacak :S 12 saat hekimlik hizmeti verilen 65 kişi dış görevde, 2 kişinin ofiste çalıştığı bir işyerinde :D Neyse arada canları sıkıldıkça EKG cihazını kullanırlar :D
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Nisan 2013 ---
    Valla uğraşmak istemezdim ama napayım mecbur kaldım sevgilim günde 4 kez arıyor doktor abimiz 17 kez :D
  19. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Genel koordinatör vs.. herkes karar vermiş defibilatör hariç her şey alınacak :S 12 saat hekimlik hizmeti verilen 65 kişi dış görevde, 2 kişinin ofiste çalıştığı bir işyerinde :D Neyse arada canları sıkıldıkça EKG cihazını kullanırlar :D

hahahhahaha çok güldüm
  20. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hayret bir olay gerçekten... :)