1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Teknik öğretmenlere karşı bir handikap var mı?

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Engin Yazgan tarafından 13 Şubat 2013 başlatılmıştır.

?

Teknik öğretmen kökenli ISG uzmanı olarak yaptığınız işten maddi ve manevi memnun musunuz?

 1. evet

  25,0%
 2. hayır

  25,0%
 3. ehh işte

  50,0%
 1. Engin Yazgan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Şu an İzmir'de köklü olarak bildiğim bir şirkette İSG kursuna gitmekteyim. Bir aksilik çıkmaz ise yaza bu sertifikayı alacağım.

  Bildiğim kadarıyla teknik öğretmenlerin bu sertifikayı almalarına yakın bir geçmişte onay verilmiş. Daha önceden sadece mühendis kökenli olanlara bu imkan tanınıyormuş. Bir çok Teknik Eğitim mezunu arkadaşımızın maruz kaldığı bir durum var. Özel sektörde tam olarak bir statümüz yok. Bu durum bu sertifikayı aldığımızda devam ediyor mu? Bu kafamı çok kurcalıyor. Bir kaç forum sitesinde konuyla yakından alakalı veya alakasız kişilerin bir çok olumsuz yorum okudum. Para kazanamazsınız, iş bulmanız çok zor. Bulsanızda teknik öğretmen olduğunuzdan dolayı sorunlar yaşarsınız gibi..
  Sorum şu: ben kadrolu öğretmen olamadığım ve özel sektörde de beni tatmin edecek maddi bir gelir ve kariyer hedef belirleyemediğimden ( Çünkü tanımlanmış net bir statümüz yok) bu işte ciddi bir gelecek ve kariyer hedefliyorum, her anlamda! Bu hedefimde teknik öğretmen olmam ciddi bir handikap mı?

  Benim durumumda olup yardımcı olacak arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
 2. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  5343
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TOROS OSGB
  teknik öğretmenim çalıştığım firmada en yüksek maaşı ben alıyorum
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Şubat 2013 ---
  teknik öğretmenim çalıştığım firmada en yüksek maaşı ben alıyorum
 3. yaşarsalur İSGforum Üyesi

  cevap kısa ve net herşey sende başlar sende biter.
 4. Engin Yazgan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Teşekkürler arkadaşlar.. Umarım kazasız belasız sertifkayı alırım gerisi de bana kalmış. Dediğinize göre.
  Bu arada sitede emeği geçen herkese teşekkür ederim. Çok faydalı bir site, bu işle ilgili olan herkese tavsiye edeceğim..