1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tekrar risk analizi yapılması gerekir mi?

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve cihat ceylan tarafından 24 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. cihat ceylan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba arkadaşlar,çalıştığım hastane şantiyesinde 6 ay önce binada sadece zemin kat vaken risk analizi yapılmış.şuanda diğer katlar da yapıldı ve çatı kapatıldı.ayrıca bu binaya bitişik bir ek bina daha yapıldı.sormak istediğim bu şantiyede tekrar risk analizi yapılması gerekir mi? inşaat sektöründe nasıl olacak bu risk analizi sürekli binanın yapısı değişiyor.
 2. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  37748
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
 3. Ertuğrul Özbek İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  38400
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği yönetmeliğine bakmanızı öneririm. Buna göre planlama yapılırken temelden çatıya inşaatın tüm aşamaları için bir sağlık güvenlik planı oluşturmuş olmanız gerekli. Bu planda yapılacak işlere göre çalışma yöntemi, kullanılacak makine ekipman, alet-edevat, çalıştırılacak personel sayısı ile özellikleri ve alt işverenlere kadar tüm hususlar belirtilmiş olması gerekir. Tüm bu hususlar belirlendikten sonra risk değerlendirme yönetmeliğine göre de risk değerlendirmesini yaparsınız. Proaktif yaklaşımı unutmayın. Amaç olası tehlikeleri
 4. cihat ceylan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Teşekkür ederim.