1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tekstil boyama kimyasal deposu hakkında

Konusu 'Kimyasallar ile Çalışmada Emniyet' forumundadır ve tugbaisg tarafından 6 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. tugbaisg İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    25864
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    upload_2015-9-6_22-19-6.png merhaba arkadaşlar kimyasal deposunun 3. cü katında olan bu depolama alanında tahliye borusu yok. bu 1. ikinci sorum ise burası üst kat olması ve tavanın çinko olmasından kaynaklı olduğunu düşüyorum çok aşırı sıcak ben duramadım rahatsız oldum öneri ve görüşlerinizi almak isterim. burası için yapılacak isg önlemleri ne olabilir acaba?
  2. şevket ediz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48557
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Depoda ortam sıcak , kimyasal buharları büyük olasılıkla buharlaşıp birbirine karışıyor... Yeterli havalandırma yoksa kimyasal buharları birikip patlama ve reaksiyon açısından tehlikeli konsantrasyonlara gelebilir... İyi havalandırma yapılmalı, güneş görmemeli, kıvılcım çıkarmayan elektrik tesisatı olmalı , patlama riski olan , yanıcı , oksitleyici , yakıcı kimyasalları ayrı bir bölmede olmalı...
  3. tugbaisg İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    25864
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkür ederim mehmet bey bilgileriniz için.
  4. şevket ediz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48557
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Mehmet Bey? :)
  5. tugbaisg İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    25864
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şevket bey kusura bakmayın:) ciddi şekilde yanlışlık olmuş forumda o an başka mesajları okurken size Mehmet bey yazmışım:(