1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Tekstil işçisi sağ gözü iş kazası nedeniyle yüzde 90 görmüyor.aynı işte çalışabilir mi?

Konusu 'İşe Giriş ve Periyodik Muayeneler' forumundadır ve Samet Kılıç tarafından 6 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Gözünün %90 oranında görme kaybına uğramış olması yapacağı iş için herhangi bir risk teşkil etmiyorsa tabi ki çalışabilir. Ancak iyi değerlendirmek gerekiyor, sağ gözünüzü kapatın ve ona vereceğiniz işi yapmaya çalışın. varsa riskleri tespit edin.
 2. mustafa özdemirbaş İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  2300
  Uzmanlık Sınıfı:
  İş Yeri Hekimi
  merhaba,
  tekstil işçisi sağ gözü iş kazası nedeniyle yüzde 90 görmüyor.aynı işte çalışabilir mi?
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İş kazası sonrasında işe başlamadan önce çalışanın size görünüp yeniden muayene edilmesi ve sağlık raporunun düzenlenmesine müteakkip çalışmasına engel teşkil edecek bir durum tesbit etmişseniz işyerinde çalışmasına izin vermez ve raporunu o yönde düzenlersiniz..kişinin burada yapacağı işte %100 görme ve görmeme kusuru sizin değerlendirmenizden geçer..Aynı işde devam edemese bile yapacağı başka kolay bir işe yönlendirebilirsiniz bunuda raporda ayrıca belirtirsiniz..
 4. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Hangi işe verirseniz verin, bunu işyeri hekimi, uzman, üretim müdürü, ik müdürü ve işçinin de olduğu bir tutanakla burada çalışması uygundur diye belirleyerek yapın. sonradan başınız ağrıyabilir.
 5. Nihal Özdemir İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  nasıl kaybetti.olay hakkında bilgi verirmisiniz?(öğrenmek için sormaktayım)